Διπλό με buzzer beater για τη Μάλτα

Κέρδισε στο τέλος τη Λετονία

Με γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα, η Μάλτα πέρασε με 1-0 από την έδρα της Λετονίας κι έμεινε ζωντανή στη μάχη της πρωτιάς.

Στο 29ο λεπτό ο Τέουμα έκλεψε στο κέντρο κι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω και στην κόντρα ο Ντ.Ικάουνιεκς βρέθηκε μόνος με τον Μπονέλο αλλά πλάσαρε άστοχα.

Μάλιστα στο 33’ ο Μπονέλο έσωσε δύσκολα μετά από σουτ του Σαβαλνίεκς, ενώ στο 38΄η κεφαλιά του Ος πέρασε μόλις έξω και λίγα δευτερόλεπτα μετά, ο Ταρασόβς έκανε το γύρισμα από αριστερά, η μπάλα βρήκε στο πάνω μέρος του δοκαριού της Μάλτας και εν συνεχεία, ο Γκουντκόβσκις δεν μπόρεσε να σκοράρει εξ επαφής.

Στο 52ο λεπτό ο Στέινμπορς νίκησε τον Καμεντζούλι σε απίθανο τετ α τετ και στο 57’ ο Λετονός έβγαλε δύσκολα και το μακριό σουτ του Γκαμπέν. Στο 72ο λεπτό ο Μπονέλο έσωσε μετά από μακρινό σουτ του Κιγκούρς ενώ στο 90+7' μετά από εκτέλεση φάουλ του Πιζάνι από αριστερά, ο Μποργκ με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Πηγή: aek365.org

Nations League: Τελευταία Ενημέρωση