Βαθμός μετά από έξι χρόνια για Σαν Μαρίνο!

Ισοπαλία εκτός με το Λιχτενστάϊν

Το Σαν Μαρίνο έμεινε όρθιο στο Λιχτενστάιν, πήρε ισοπαλία χωρίς σκορ και μάζεψε τον πρώτο του βαθμό μετά από το 2014 όταν και είχε πάρει ισοπαλία από την Εσθονία. εκτός έδρας τελευταία ισοπαλία του σε επίσημο ματς ήταν το 2-2 μέσα στη Λετονία.

Στο 29ο λεπτό ο Μπίχελ έσωσε μετά από σουτ του Μπεράρντι ενώ στο 34’ ήταν η σειρά του Μπενεντετίνι να πει όχι σε πλασέ του Χάσλερ και στο 37’ ο Παλάτσι σημάδεψε το δοκάρι του Λιχτενστάιν εξ επαφής. με τον Ρόσι να σκοράρει στη συνέχεια αλλά το γκολ να ακυρώνεται για οφσάιντ.

Στο 76ο λεπτό το σουτ του Μπεράρντι πέρασε λίγο έξω και στο 87’ ο Μπίχελ είπε όχι σε σουτ του ίδιου παίκτη.

ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ: Μπίχελ, Γιλντίζ, Μαλέν, Χέφερ (46’ Όζπελτ), Γκέπελ (46’ Σ.Βόλφινγκερ), Μ.Μπίχελ (8’ Μάιερ), Μπρεντλ (75’ Βόλφινγκερ), Ζέλε, Χάσλερ, Σαλάνοβιτς, Κάουφμαν

ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ: Μπενεντετίνι, Παλάτσι, Ρόσι, Μπρολί, Μανουελ Μπατιστίνι, Γκολινούτσι, Χιρς, Λουναντέι (86’ Μουλαρόνι), Τομασίνι, Νάνι, Μπεράρντι

Πηγή: aek365.org