Απόλυτη Γεωργία, νέα «γκέλα» για Βουλγαρία

Η Γεωργία νίκησε στα Σκόπια τη Βόρεια Μακεδονία 3-0

Η Γεωργία σάρωσε 3-0 στη Βόρεια Μακεδονία για την τρίτη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της τρίτης κατηγορίας του Nations League και έκανε το «3 στα 3», αφήνοντας στη δεύτερη θέση τους αντιπάλους της. Νέα «γκέλα» για τη Βουλγαρία, που ήρθε 1-1 στο Γιβραλτάρ.

Τις καθυστερήσεις χρειάστηκε η Εσθονία για να νικήσει 2-1 στη Μάλτα για τον δεύτερο όμιλο της τέταρτης κατηγορίας.

Γιβραλτάρ-Βουλγαρία 1-1
Στο 45’ +1’, ο Μιλάνοφ έδωσε στον Μίντσεφ και αυτός έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στο 59’, μέσω VAR, δόθηκε πέναλτι για χέρι του Κράεφ και ο Ουόκερ ευστόχησε και ισοφάρισε.

Βόρεια Μακεδονία-Γεωργία 0-3
Στο 52’, ο Τσιταϊσβίλι έδωσε στον Ζιβζιβάτζε και αυτός έκανε το 0-1. Στο 62’, ο Κβαρακτσέλια, μέσω VAR, έκανε το 0-2 για τους πρώην Σοβιετικούς. Στο 84’, ο Νικόλοφ έκανε τραγικό λάθος και ο Τσιταϊσβίλι έκανε το 0-3.

Μάλτα-Εσθονία 1-2
Στο 21’, ο Βασίλιεφ, μετά από κόρνερ, έκανε το 0-1 για τους Εσθονούς. Οι Μαλτέζοι έχασαν πέναλτι στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και στο 56’ ο Νταγκαμπριέλε έκανε την μπαλιά στον Χέιν που έκανε το 1-1. Στο 94΄, ο Ανίερ «λύτρωσε» τους Εσθονούς και έκανε τo 1-2.