ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Loading...
19° Λευκωσία,
17 Οκτωβρίου, 2021
sport fm - listen live

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στο Γιουρόπα Λιγκ

Αγώνες για όλα τα γούστα σε οκτώ ομίλους

Πρεμιέρα απόψε ουσιαστικά και στους ομίλους του Europa League. Μετά τη δράση του διημέρου στο Champions League, ήρθε η ώρα για τη δεύτερη τη τάξει διοργάνωση της UEFA, η οποία περιλαμβάνει οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Τυπικά, η αρχή έγινε την Τετάρτη στη Μόσχα.

Φυσικά, από ελληνικής πλευράς ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αντβέρπ για το τέταρτο γκρουπ, ενώ το άλλο ματς του ομίλου είναι το Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε.

Συνολικά, το ματς το οποίο συγκεντρώνει τα «φώτα» πάνω του είναι το Λέστερ-Νάπολι για τον τρίτο όμιλο, στον οποίο έγινε χτες η αρχή με το Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας (0-1).

Την ίδια ώρα υπάρχει και το Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο για τον πέμπτο όμιλο, ο οποίος έχει στο πρόγραμμα και το Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

1ο γκρουπ

Μπρόντμπι-Σπάρτα Πράγας (22:00)

Ρέιντζερς-Λιόν (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Σπάρτα Πράγας-Ρέιντζερς (19:45)

Λιόν-Μπρόντμπι (19:45)

2ο γκρουπ

Μονακό-Στουρμ Γκρατς (22:00)

Αϊντχόφεν-Ρεάλ Σοσιεδάδ (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Στουρμ Γκρατς-Αϊντχόφεν (19:45)

Ρεάλ Σοσιεδάδ-Μονακό (19:45)

3ο γκρουπ

Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας 0-1
(90+1’ Καστράτι)

Λέστερ-Νάπολι (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Λέγκια-Λέστερ (19:45)

Νάπολι-Σπάρτακ Μόσχας (19:45)

4ο γκρουπ

Ολυμπιακός-Αντβέρπ (22:00)

Αίντραχτ Φρανκφούρτης-Φενέρμπαχτσε (22:00)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός (19:45)

Αντβέρπ- Αίντραχτ Φρανκφούρτης (19:45)

5ος όμιλος

Γαλατάσαραϊ-Λάτσιο (19:45)

Λοκομοτίβ Μόσχας-Μαρσέιγ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Μαρσέιγ- Γαλατάσαραϊ (22:00)

Λάτσιο- Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

6ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας-Μπράγκα (19:45)

Μίντιλαντ-Λουντογκόρετς (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Μπράγκα-Μίντιλαντ (22:00)

Λουντογκόρετς-Ερυθρός Αστέρας (22:00)

7ος όμιλος

Μπέτις-Σέλτικ (19:45)

Λεβερκούζεν-Φερεντσβάρος (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Φερεντσβάρος-Μπέτις (22:00)

Σέλτικ-Λεβερκούζεν (22:00)

8ος όμιλος

Ραπίντ Βιέννης-Γκενκ (19:45)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Γουέστ Χαμ (19:45)

Επόμενη αγωνιστική (30/9)

Γουέστ Χαμ-Ραπίντ Βιέννης (22:00)

Γκενκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:00)

ΣΧΕΤΙΚΑ TAGS

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση