Τη Σεβίλλη δεν την ξεγράφεις: Επικό κάζο για Γιουνάιτεντ!

Η Γιουνάιτεντ κρατούσε στα χέρια της τη νίκη, όμως δύο αυτογκόλ στο τέλος έκαναν το 2-0, 2-2!

Απίθανα πράγματα στο Μάντσεστερ!

Η Γιουνάιτεντ κρατούσε στα χέρια της σπουδαία νίκη ενάντια στη Σεβίλλη, όμως δύο αυτογκόλ στο τέλος έκαναν το 2-0, 2-2...
Ο Ζάμπιτσερ ήταν αυτός που έδωσε μεγάλο προβάδισμα από νωρίς στους «κόκκινους διαβόλους», ανοίγοντας το σκορ στο 14' και διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του επτά λεπτά αργότερα.

Οι Άγγλοι κράτησαν για πάνω από μία ώρα αγώνα το 2-0 ωστόσο στο 84' το πράγμα άρχισε να χαλάει. Ο Μαλάσια έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του δίνοντας την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μπουν ξανά στο ματς, με τον Μαγκουάιρ να τον... μιμείται στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα!

Στο Τορίνο, η Σπόρτινγκ Λισαβόνας ζόρισε πολύ τη Γιουβέντους, όμως η «βέκια σινιόρα» είδε τον... Γκάτι να τη λυτρώνει στο 73ο λεπτό, σκοράροντας για το 1-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «μπιανκονέρι» πάγωσαν λόγω αδιαθεσίας που αισθάνθηκε ο Σέζνι, με τον Πολωνό να αποχωρεί από το ματς αλλά να συνέρχεται αργότερα.

Τέλος, στο Λεβερκούζεν, η τοπική ομάδα χρειάστηκε ένα ωραίο σουτ του Βιρτς στο τέλος για να αποφύγει την ήττα από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, με την οποία έμεινε στο 1-1.

Οι απίθανοι Βέλγοι είχαν πάρει προβάδισμα χάρη σε γκολ του Μπόνιφας στο 51', μένοντας πάντως όπως και να 'χει αήττητοι για πέμπτο συνεχόμενο εκτός έδρας ματς στο Europa League.

Το πρόγραμμα

Φέγενορντ-Ρόμα 1-0 (54' Βάιφερ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 2-2 (14’, 21’ Ζάμπιτσερ – 84’ αυτ. Μαλάσια, 90+2' αυτ/ Μαγκουάιρ)

Γιουβέντους-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-0 (73’ Γκάτι)

Λεβερκούζεν-Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-1 (82’ Βιρτς – 51’ Μπόνιφας)

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση