Σπουδαίο διπλό της Λυών στην Αγγλία (vid)

Από κοντά ακολουθεί την Αταλάντα και η φοβερή και τρομερή Λιόν. Η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό πέρασε από την έδρα της Έβερτον με 2-1, ανέβηκε στους πέντε βαθμούς και στην δεύτερη θέση

Από κοντά ακολουθεί την Αταλάντα και η φοβερή και τρομερή Λιόν. Η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό πέρασε από την έδρα της Έβερτον με 2-1, ανέβηκε στους πέντε βαθμούς και στην δεύτερη θέση. Ο Φεκίρ με πέναλτι στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους Γάλλους, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 69’ με τον Γουίλιαμς.

Ωστόσο, η Λιόν το ήθελε περισσότερο, το έδειξε και με γκολ του Τραορέ έξι λεπτά μετά την ισοφάριση έγραψε το 2-1, με το σκορ να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Έτσι οι Γάλλοι παρέμειναν στην δεύτερη θέση του ομίλου με πέντε βαθμούς, δύο λιγότερους από την Αταλάντα και τρεις περισσότερους από τον Απόλλων.