Προβάδισμα πρόκρισης για Κλαμπ Μπριζ κόντρα στη Ντινάμο Κιέβου

Ισχνό προβάδισμα για την πρόκριση στους «16»

Ισχνό προβάδισμα για την πρόκριση στους «16» του Europa League πήρε η Κλαμπ Μπριζ, που απέσπασε ισοπαλία, 1-1, από τη Ντινάμο στο χιονισμένο Κίεβο.

Το πρώτο ημίχρονο στο «Ολιμπίσκι» δεν είχε πολλές φάσεις, με τους γηπεδούχους να έχουν δύο καλές στιγμές με τον Μπουγιάλσκι αλλά να μην καταφέρνουν να πάρουν το προβάδισμα.

Εντέλει, ο 28χρονος μέσος κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους στο 62ο λεπτό. Ο Μικολένκο τον τροφοδότησε από τα αριστερά και ο χαφ της Ντινάμο πλάσαρε υποδειγματικά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κάνοντας το 1-0.

Ωστόσο, η χαρά των Ουκρανών κράτησε περίπου ένα πεντάλεπτο. Κι αυτό γιατί στο 67’ ήρθε η ισοφάριση, με τον Μέχελε να εκμεταλλεύεται την κακή έξοδο του Μπούστσαν μετά το κόρνερ του Φόρμερ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.