Πήρε τη ματσάρα η Ρέιντζερς

Τη νίκη με 4-3 πήραν οι Σκοτσέζοι μέσα στην έδρα της Αντβέρπ

Η Ρέιντζερς κέρδισε με 4-3 μέσα στην έδρα μετά από ένα απίθανο ματς και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

Στο 10ο λεπτό το σουτ του Λαέ πέρασε λίγο έξω ενώ στο 30’ ο Μορέλος βγήκε μόνος με τον Μπεϊρανβάντ αλλά πλάσαρε πάνω του. Τελικά μετά από γέμισμα του Γκόλντσον ο Μορέλος κατέβασε την μπάλα όμορφα, ο Μπεϊρανβάντ βγήκε και τον πρόλαβε αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Αριμπό που με πλασέ από μακριά έκανε το 0-1.

Και στο 45ο λεπτό από το πουθενά, ο Ρεφαέλοβ εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά  και ο Αβενάτι με κεφαλιά έκανε το 1-1. Μάλιστα στο 45+7’ ο Ρεφαέλοβ κέρδισε πέναλτι από τον Ντέιβις και ο Ισραηλινός το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-1.

Στο 54ο λεπτό ο Λε Μαρσάν έσωσε στη γραμμή μετά από πλασέ του Αριμπό, ενώ στο 58’ ο Ντε Λαέ έκανε πέναλτι στον Μορέλος και ο Μπάρισιτς το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-2.

Στο 66ο λεπτό ωστόσο, ο Χόνγκλα με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 3-2 ενώ στο 83’ ο Κεντ άλλαξε όμορφα με τον Μορέλος και από το πέναλτι πλάσαρε για το 3-3.

Κι όμως στο 89’ ο Σεκ έκανε πέναλτι (χέρι), είδε και τη 2η κίτρινη κάρτα και ο Μπάρισιτς και πάλι ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα για το 3-4! Στο 90+4’ ο Μιγιόσι έπιασε φοβερό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι του ΜακΓκρέγκορ.

ΑΝΤΒΕΡΠ: Μπεϊρανβάντ (77’ Ντε Βολφ), Σεκ, Λε Μαρσάν, Ντε Λαέ, Μπούτα, Χόνγκλα (90+1’ Ζελέν), Μπογιά (69’ Φερστράτε), Λουκάκου, Χέρκενς (90+1’ Μιγιόσι), Ρεφαέλοβ (90+1’ Αμπομά), Αβενάτι

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ: ΜακΓκρέγκορ, Ταβερνιέ (25’ Μπαλογκάν), Γκόλντσον, Ελάντερ, Μπάρισιτς, Άρφιλντ (74’ Τζακ), Καμαρά (74’ Χάτζι), Ντέιβις, Μορέλος, Ρουφ (45+5’ Κεντ), Αριμπό

Europa League: Τελευταία Ενημέρωση