Πέρασε από τη Βουλγαρία η Τότεναμ

Διπλό για την ομάδα του Μουρίνιο

Μετά το κάζο της περασμένη εβδομάδας στην έδρα της Αντβέρπ, ο Μουρίνιο δεν ήθελε να πάθει κάτι ανάλογο και στη Βουλγαρία Έτσι παρέταξε όλα του τα όπλα, κέρδισε τη Λουντογκόρετς με 3-1 κι έφτασε τους 6 βαθμούς.

Στο 3ο μόλις λεπτό, ο Κέιμν βρέθηκε μόνος με τον Ίλιεφ αλλά κατάφερε να πλασάρει άστοχα, ενώ στο 6’ τα «σπιρούνια» είχαν και δοκάρι με τον Άγγλο σταρ τους και στο 9’ ο Ίλιεφ είπε όχι σε σουτ του Μπέιλ. Και τείκά στο 13ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Χάρι Κέιν έκανε το 0-1 με κεφαλιά, πετυχαίνοντας το 200ο γκολ με τη φανέλα της Τότεναμ.

Στο 20ο λεπτό το σουτ Λο Σέλσο πέρασε ελάχιστα έξω και λίγα δευτερόλεπτα μετά την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Λούκας, ενώ στο 25’ ο Ντόχερτι εξ επαφής έχασε απίθανη ευκαιρία. Τελικά στο 33ο λεπτό, ο Κέιν γύρισε από δεξιά στον Λούκας που έγραψε το 0-2 σε κενό τέρμα με πλασέ.

Μάλιστα στο 40ο λεπτό ο Κέιν έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία, με τον Ίλιεφ να του λέει όχι.

Στο 50ο λεπτό το σουτ του Τεκπετέι κόντραρε και στρώθηκε στον Κεσερού που έκανε το 1-2 από κοντά.

Στο 53ο λεπτό ο Ίλιεφ έσωσε μετά από σουτ του Βινίσιους από κοντά και στο 56’ το μακρινό σουτ του Λο Σέλσο πέρασε λίγο έξω ενώ στο 61’΄ο Σον έβγαλε έτοιμο γκολ στο Λο Σέλσο που σε κενό τέρμα πλάσαρε για το 1-3.

Στο 65ο λεπτό το σουτ του Μπερχβάιν πέρασε λίγο έξω ενώ στο 74’ το σουτ του Κάουλι είχε την ίδια τύχη.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Ίλιεφ, Νεντιάλκοφ, Μανού (46’ Τεκπετέι), Τερζίεφ, Ικοκό, Αμπέλ (59’ Σαντάνα), Βερντόν, Μπαντζί (90+3’ Γιορντάνοφ), Κεσερού (59’ Μίτκοφ), Γιάνκοφ (75’ Τσιμπότα), Κάουλι

ΤΟΤΕΝΑΜ: Χαρτ, Ντόχερτι, Αλντερβάιρελντ, Ντέιβις, Ντάιερ, Γουίνκς, Σισοκό (46’ Χόιμπιεργκ), Λο Σέλσο (73’ Εντομπελέ), Λούκας Μόουρα (60’ Σον), Κέιν (46’ Βινίσιους), Μπέιλ (64’ Μπερχβάιν)

Πηγή: aek365.org