Απίθανη ανατροπή για τη Ρέιντζερς

Bρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μπράγκα κι όμως κέρδισε με 3-2

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Μπράγκα, η Ρέιντζερς πήρε τεράστια νίκη με 3-2 και μαζί το προβάδισμα για την πρόκριση.

Στο 5ο λεπτό ο ΜακΓκρέγκορ απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Σεκέιρα και στην επαναφορά ο Βιάνα με κεφαλιά αστόχησε εξ επαφής. Στο 6’ οι Πορτογάλοι έφυγαν στην κόντρα και ο Τρινκάο έκανε το πλασέ έξω από την περιοχή αλλά αστόχησε για λίγο, όπως και ο Μορέλος στο επόμενο λεπτό.

Και στο 11ο λεπτό, ο Φρανσέρζιο με απίθανο σουτ από τα 25 μέτρα, έκανε το 0-1 για την Μπράγκα. Στο 25ο λεπτό ο Ματέους έσωσες μετά από σου του Μορέλος ενώ στο 31’ ο κίπερ τον Πορτογάλων νίκησε και πάλι τον Κολομβιανό.

Στο 39’ ο Τρινκάο γύρισε πανέμορφα από το ύψος της περιοχής κι έκανε το σουτ που πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 43’ το σουτ του Μορέλος κόντραρε στον Σίλβα και κατέληξε στην αγκαλιά του Ματέους.

Στο 47ο λεπτό ο ΜακΓκρέγκορ σταμάτησε σωτήρια τον Παουλίνιο, ενώ στο 51’ το σουτ του Τρινκάο τράνταξε το δοκάρι της Ρέιντζερς και στο 56’ ο Ματέους είπε όχι και πάλι σε πλασέ του Μορέλος.

Και στο 59ο λεπτό η Μπράγκα έφτασε στο 0-2 με όμορφο συρτό σουτ του Ρουίθ έξω από την περιοχή. Στο 62’ το σουτ του Παλίνια σταμάτησε στον ΜακΓκρέγκορ και στο 67’ ο Χάτζι κινήθηκε από δεξιά, έφερε την μπάλα στο αριστερό και με σουτ μείωσε σε 1-2.

Και μάλιστα στο 75’ ο Αριμπό μπήκε παλικαρίσια στην περιοχή, έμεινε όρθιος και πλάσαρε για το 2-2 ενώ στο 82’ ο Χάτζι εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος, άλλαξε εντελώς πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της Μπράγκα για το 3-2.

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ: ΜακΓκρέγκορ, Ταβερνιέ, Γκόλντσον, Ντέιβις, Χάτζι, Καμαρά (54’ Αριμπό), Κεντ (68’ Κασμπερί), Μπάρισιτς (73’ Στιούαρτ), Άρφιλντ, Κάτιτς, Μορέλος

ΜΠΡΑΓΚΑ: Ματέους, Σεκέιρα, Παουλίνιο, Φρανσέρζιο, Ρουίθ (70’ Ρ.Όρτα), Γουάλας (12’ Γκαλένο), Σίλβα, Βιάνα, Παλίνια, Εσγάιο, Τρινκάο