Κόλλησαν στο μηδέν και άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς Βικτόρια Πλζεν και Φιορεντίνα

Σε ένα κάκιστο ποιοτικά ματς στο Πλζεν, Βικτόρια και Φιορεντίνα «κόλλησαν» στο 0-0 αφήνοντας τα πάντα ανοικτά για τη ρεβάνς του «Αρτέμιο Φράνκι».

Κόλλησαν στο μηδέν και θα διεκδικήσουν την πρόκριση στα ημιτελικά του Conference στο «Αρτέμιο Φράνκι» Βικτόρια Πλζεν και Φιορεντίνα!

Σε ένα κάκιστο ματς στη «Ντούσαν Αρένα» που σημαδεύτηκε από την ολιγόλεπτη διακοπή του δευτέρου ημιχρόνου, λόγω ρίψης καπνογόνου στον αγωνιστικό χώρο, οι δυο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν και έμειναν στο 0-0 στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα προημιτελικά του θεσμού.

Σημαντικό για την πορεία του θεσμού το συγκεκριμένο ζευγάρι, καθώς από αυτό θα προκύψει ο αντίπαλος του ΠΑΟΚ, αν και εφόσον ο «δικέφαλος» προκριθεί από το διασταύρωμα με την Κλαμπ Μπριζ.

Ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς οι «βιόλα» που είχαν συντριπτικά ποσοστά κατοχής της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσαν να την αξιοποιήσουν.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάποια αξιοσημείωτη φάση, πέραν εκείνης του 24ου λεπτού η οποία ανήκε στην Βικτόρια Πλζεν, με τον Βίντρα να αστοχεί με ένα δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση.

Στο δεύτερο μέρος, η Φιορεντίνα μπήκε πιο δυνατά και στο 55' απείλησε για πρώτη φορά με τον Μπελτράν να παίρνει την κάθετη του Νίκο Γκονσάλες και να σουτάρει, όμως ο Γέντλιτσκα, απέκρουσε εντυπωσιακά.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν ξανά στο 78' με τον Χόρι να σουτάρει λίγο άουτ και το ματς να ολοκληρώνεται στο 0-0 το οποίο αφήνει ανοικτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Πηγή: Sport-fm.gr

Conference League: Τελευταία Ενημέρωση