Από την Ισλανδία στα… νοκ-άουτ η Μακάμπι Τελ Αβίβ

Η ομάδα του Ρόμπι Κιν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπρέινταμπλικ

Από την Ισλανδία στα… νοκ-άουτ η Μακάμπι Τελ Αβίβ! Η ομάδα του Ρόμπι Κιν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μπρέινταμπλικ με σκορ 2-1 και εξασφάλισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, ενώ την τελευταία αγωνιστική θα κοντραριστεί με τη Γάνδη για την πρωτιά του ομίλου.

Οι Ισραηλινοί προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό με τον Μπίτον, κρατώντας το προβάδισμα ως το ημίχρονο. Ο Πέρετς είδε στο 56’ το γκολ του να ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι πέντε λεπτά αργότερα να ισοφαρίζουν σε 1-1 με τον Εϊγιόλφσον και να δίνουν νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Παρόλα αυτά, ο Ζάχαβι στο 82ο λεπτό χτύπησε για να γράψει το 2-1 και να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του, με την Μπρέινταμπλικ να τελειώνει το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο αφού στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο σκόρερ Εϊγιόλφσον αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα.