Ανοιχτοί λογαριασμοί για Άντερλεχτ και Βιγιαρεάλ

Στο 1-1 έμειναν Άντερλεχτ και Βιγιαρεάλ στις Βρυξέλλες

Ισόπαλες 1-1 αναδείχτηκαν Άντερλεχτ και Βιγιαρεάλ και άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς.

Στο 5ο λεπτό ακυρώθηκε το γκολ του Ραμάν για οριακό οφσάιντ ενώ στο 23’ ο Φερμπρούγκεν είπε όχι σε σουτ του Τσουκβουέζε, όπως έκανε και ο Ρέινα στην κόντρα σε πλασέ του Ραμάν από το πέναλτι. Τελικά στο 28ο λεπτό οι Ισπανοί έφυγαν στην κόντρα, ο Τσουκβουέζε σέντραρε από δεξιά και ο Τριγέρος κατέβασε στο πίσω δοκάρι και με σουτ έκανε το 0-1.

Στο 49ο λεπτό ο Φερμπρούγκεν έσωσε μετά από σουτ του Μπαένα ενώ στο 57’ o Ντρέιερ ισοφάρισε σε 1-1 με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 71’ το σουτ του Ρεφάλοβ πέρασε μόλις έξω ενώ στο 82’ το σουτ του Χεράρδ Μορένο πέρασε μόλις έξω.

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Φερμπρούγκεν, Μουρίγιο, Ντεμπάστ, Φερτόνχεν, Εντιαγέ (86' Σαρντεγιά), Ντιαβαρά, Φερσκάρεν, Ντρέιερ (86' Ανγκούλο), Ρεφαέλοβ (73’ Ασιμερού), Αμουζού (64’ Στρούικενς), Ραμάν (64’ Σλιμανί)

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ρέινα, Μόχικα, Μαντί, Φόιθ, Κουένκα, Παρέχο, Τριγέρος (73’ Τεράτς), Μπαένα (73’ Λο Σέλσο), Τσουκβουέζε (58’ Πίνο), Μοράλες (73’ Τζάκσον), Πασκουάλ (58’ Χεράρδ Μορένο)