Τσάμπιονς Λιγκ: Τα αποτελέσματα της βραδιάς (vids)

Δείτε τα γκολ όλων των αναμετρήσεων

Ολοκληρώθηκε απόψε η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ με τη διεξαγωγή οκτώ αναμετρήσεων, οι οποίες μας πρόσφεραν πλούσιο θέαμα.

Στο μεγάλο παιχνίδι της βραδιάς, η Μπαρτσελόνα νίκησε την Ίντερ με ανατροπή, με τον Σουάρες να σκοράρει δις. Ματς-θρίλερ διεξήχθη στο Άνφιλντ ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Σάλτσμπουργκ. Οι «reds» προηγήθηκαν με 3-0 όμως οι Αυστριακοί έκαναν το μεγάλο come back και ισοφάρισαν σε 3-3 όμως τελευταίος μίλησε ο Σαλάχ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

Σαν σίφουνας πέρασε από το Μεστάγια ο Άγιαξ ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 της Βαλένθια. Σημαντικές νίκες πέτυχαν Τσέλσι, Λυών και Ζενίτ.

Ζενίτ-Μπενφίκα 3-1

85' Μειώνει σε 3-1 η Μπενφίκα με τον Τόμας.

85' Γκολ! Ο Σουάρες κάνει το 2-1 για τη Μπαρτσελόνα.

78' Ο Γουίλιαν δίνει το προβάδισμα στην Τσέλσι, 1-2.

78' Ο Αζμούν κάνει το 3-0 για τη Ζενίτ.

70' Η Ζενίτ κάνει το 2-0 με αυτογκόλ του Ντίας.

69' Ο Σαλάχ βάζει ξανά μπροστά στο σκορ τη Λίβερπουλ, 4-3.

67' Πετυχαίνει και τρίτο γκολ ο Άγιαξ με τον Φαν Ντε Μπεκ.

65' Η Λυών πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον Τέριερ.

61' Τεράστιο come back για τη Σάλτσμπουργκ η οποία ισοφαρίζει σε 3-3 με τον Χάλαντ!

58' Ισοφαρίζει η Μπαρτσελόνα με τον Σουάρες, 1-1.

56' Μειώνει κι άλλο η Σάλτσμπουργκ με τον Μιναμίνο.

39' Μειώνει η Σάλτσμπουργκ με τον Τσαν, 3-1.

36' Κάνει πάρτι η Λίβερπουλ, 3-0 με τον Σαλάχ.

34' Ο Άγιαξ πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με τον Πρόμες, 0-2.

33' Ισοφαρίζει η Λιλ την Τσέλσι με τον Ομσιγέν.

25' Ο Ρόμπερτσον κάνει το 2-0 για τη Λίβερπουλ.

22' Η Ζενίτ ανοίγει το σκορ με την Τζούμπα.

22' Ο Άμπραχαμ βάζει μπροστά στο σκορ την Τσέλσι κόντρα στη Λιλ.

11' Ο Ντεπάι βάζει μπροστά στο σκορ τη Λυών, 0-1.

9' Ο Μανέ ανοίγει το σκορ για τη Λίβερπουλ.

8' Γκολ για τον Άγιαξ, με τον Ζίγετς, 0-1

2' Ανοίγει το σκορ στο Καμπ Νου η Ίντερ με τον Μαρτίνες.

1' Σέντρα στους αγώνες των 22:00

90' ΤΕΛΙΚΑ: Γκενκ-Νάπολι 0-0, Σλάβια-Ντόρτμουντ 0-2

35' Ανοίγει το σκορ στην Πράγα η Ντόρτμουντ με τον Χακίμι.

1' Σέντρα στο Γκενκ-Νάπολι και στο Σλάβια-Ντόρτμουντ.