Ταπείνωσε τη Φερεντσβάρος μέσα στο σπίτι της η Κλάκσβικ

Σοκαριστικός αποκλεισμός για την ομάδα του Μαέ

Κάζο ολκής για τη Φερεντσβάρος! Η πρωταθλήτρια Ουγγαρίας είδε την άσημη Κλάκσβικ από τα Νησιά Φερόε να τη συντρίβει με 3-0 μέσα στη Βουδαπέστη και να προκρίνεται πανηγυρικά στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League, σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ασταμάτητοι και σκόραραν τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο, με τον Φρεντέρικσμπεργκ να ανοίγει το σκορ με πέναλτι στο 5’ και τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 32’. Σαν να μην έφταναν όλα αυτά, ήρθε και το 3-0 για τους νησιώτες με τον Κασί στο 45+1’.

Η Φερεντσβάρος είχε ένα ημίχρονο μπροστά της για να επιχειρήσει να φτάσει μια τεράστια ανατροπή ωστόσο δεν κατάφερε καν να βρει δίχτυα, έτσι... υποβιβάστηκε στον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Σάμροκ Ρόβερς.

Όσο για τους θριαμβευτές, θα αντιμετωπίσουν τη σουηδική Χάκεν στην επόμενη φάση.

Champions League: Τελευταία Ενημέρωση