Ίδιο ρεκόρ σκοραρίσματος με λίγα λεπτά διαφορά!

Οι Μπενζεμά και Μέσι έγραψαν ξανά ιστορία

Ίδιο ρεκόρ, ίδια μέρα με λίγα μόνο λεπτά διαφορά: Οι Καρίμ Μπενζεμά και Λιονέλ Μέσι αποτελούν τους μοναδικούς παίκτες που έχουν σκοράρει σε 17 συνεχόμενες σεζόν του Champions League!

Τα ρεκόρ είναι για να σπάνε (ή και να για να ισοφαρίζονται), αλλά όχι και τόσο γρήγορα: Οι Καρίμ Μπενζεμά και Λιονέλ Μέσι σημείωσαν την ίδια διάκριση με ελάχιστα λεπτά διαφορά, όντας οι μοναδικοί που έχουν σκοράρει σε 17 συνεχόμενες σεζόν του Champions League!

Την αρχή έκανε ο Γάλλος φορ στο 65' του Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ (1-2) με εκτέλεση πέναλτι (νικώντας τον Γιώργο Αθανασιάδη). Για να τον ακολουθήσει ο Αργεντινός αστέρας, ο οποίος άνοιξε... λογαριασμό με την Παρί Σεν Ζερμέν, σκοράροντας ένα υπέροχο τέρμα στο 74' του ματς με τη Μάντσεστερ Σίτι (2-0).