Εύκολα το 3x3 με πεντάρα απέναντι στη Πλζεν η Μπάγερν

Οι Βαυαροί πήραν άνετη νίκη με 5-0 επί των Τσέχων

Τα είχε καταφέρει με τα… μεγαθήρια του ομίλου, Μπαρτσελόνα και Ίντερ, λέτε να δυσκολευόταν με την Βικτόρια Πλζεν; Λογικά όχι… Κάπως έτσι, λοιπόν, η Μπάγερν Μονάχου δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη 5-0 απέναντι στην Βικτόρια Πλζεν και μάλιστα με μεγάλη ευκολία, και να κάνει το 3x3 στον όμιλο.

Μετά και την επικράτηση αυτή η Μπάγερν έχει φτάσει στους 9 βαθμούς στο 3ο όμιλο χωρίς να έχει δεχθεί γκολ και περιμένει το αποτέλεσμα του μεγάλου ντέρμπι της ημέρας αλλά και του ομίλου της Ίντερ με την Μπαρτσελόνα για να γνωρίζει το πόσο διαφορά θα έχει από τη δεύτερη.

Οι Βαυαροί μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι, σκόραραν με τον Σανέ στο 1-0 στο 7ο λεπτό και μέχρι το 21ο λεπτό είχαν «καθαρίσει» το ματς, καθώς είχαν ανεβάσει το υπέρ τους προβάδισμα με Γκνάμπρι (13’) και Μανέ (21’) στο 3-0.

Στο 36ο λεπτό ο Μουσιάλα σκόραρε αλλά το γκολ δεν κατοχυρώθηκε καθώς ήταν οφ-σάιντ. Στο 51ο λεπτό ο Σανέ έκανε το 4-0 σκοράροντας το δεύτερο του γκολ, και το τελικό 5-0 το διαμόρφωσε το Τσούπο-Μοτίνγκ στο 59ο λεπτό.