Επική ματσάρα στη Νορβηγία!

Μόλντε και Φερεντσβάρος σε θεαματικό παιχνίδι

Φοβερό παιχνίδι στο «Aker Stadion» όπου η Μόλντε και η Φερεντσβάρος ήρθαν ισόπαλες 3-3 κι άφησαν ανοιχτούς λογαριασμού για τον επαναληπτικό της Ουγγαρίας.

Στο 7ο λεπτό μόλις, ο Μπότκα έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπολί εξ επαφής με προβολή άνοιξε το σκορ για τη Φερεντσβάρος.

Μάλιστα στο 52’ ο Μπότκα σέντραρε από δεξιά και ο Ουζούνι με όμορφη γυριστή κεφαλιά έγραψε το 0-2 ενώ στο 55’ μετά από κόρνερ του Έικρεμ, ο Τζέιμς με κεφαλιά μείωσε σε 1-2. Και μάλιστα στο 65’ οι παίκτες της Μόλντε άλλαξαν όμορφα, ο Χέσταντ γύρισε την μπάλα από δεξιά και ο Έικρεμ με φοβερό πλασέ στην κίνηση, έγραψε το 2-2.

Μάλιστα σο 83ο λεπτό ο Άουρσνες εκτέλεσε το φάουλ από τον άξονα και ο Έλινγκσεν με κεφαλιά έκανε το 3-2. Όμως στο 86’ οι Ούγροι κέρδισαν πέναλτι και ο Καράτιν διαμόρφωσε το 3-3 από τα 11 μέτρα.

ΜΟΛΝΤΕ: Λίντε, Βίνγκο, Γκρέγκερσεν, Έλινγκσεν, Χάουγκεν, Άουρσνες, Χουσαΐν, Χέσταντ, Βολφ Έικρεμ (81’ Ομοϊχουάνφο), Κνούντσον (57’ Μπρίνχιλντσεν), Τζέιμς (89’ Μπολί)

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ: Ντιμπούζ, Μπότκα, Μπλάζιτς, Φριμπονγκ, Τσίβιτς, Καράτιν, Σομάλια (71’ Σιγκέρ), Λαϊντουνί, Ενγκουέν (88’ Ισαέλ), Μπολί (73’ Ζουμπκόβ), Ουζούνι

Πηγή: aek365,org