Άλμα πρόκρισης για Λάτσιο και Στουρμ

Η Λάτσιο κέρδισε με 2-1 τη Μίντιλαντ και πήρε κεφάλι στον όμιλο

Άλμα πρόκρισης με ανατροπή για τη Λάτσιο, που επικράτησε με 2-1 της Μίντιλαντ.

Στο 8ο λεπτό μετά από διαδοχικά λάθη στην άμυνα της Λάτσιο, ο Ίζακσεν με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1. Στο 13’ το σουτ του Σάβιτς πέρασε μόλις άουτ όπως κι εκείνο του Μπάσιτς στο 20’.

Τελικά στο 36ο λεπτό ο Άντερσον έστρωσε όμορφα έξω στον Σάβιτς που με άψογο πλασέ έκανε το 1-1. Σχεδόν με τη σέντρα ο Μπάσιτς έκανε το σουτ αλλά ο Σβιατσένκο έσωσε εντυπωσιακά και στο 45’ ο Σάβιτς έπιασε το μακριό σουτ αλλά ο Άντερσον έσωσε με προβολή.

Στο 48ο λεπτό η Μίντιλαντ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Ντρέγερ αλλά στο 51’ είχε δοκάρι και η Λάτσιο μετά από σουτ του Τζακάνι και επαφή και του Προβεντέλ. τελικά στο 59ο λεπτό ο Τζακάνι έκανε το γύρισμα από αριστερά η μπάλα έφτασε στο πίσω δοκάρι στον Πέδρο που με όμορφο σουτ έγραψε το 2-1.

Στο 65ο λεπτό ο Λεσλ έβγαλε εντυπωσιακά το σουτ του Άντερσον ενώ στο 77’ ο Σάβιτς αστόχησε από κοντά. Στο 80’ και στο 82’ ακυρώθηκαν τα γκολ των Πέδρο και Κανγκά.

ΛΑΤΣΙΟ: Προβεντέλ, Χισάι, Μάριο Χίλα (82’ Καζάλε), Ρομανιόλι, Μάρουσιτς, Μάρκος Αντόνιο (55’ Κατάλντι), Μπάσιτς (55’ Βεσίνο), Σάβιτς, Άντερσον, Καντσελιέρι (55’ Πέδρο), Ζακάνι

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ: Λεσλ, Σβιατσένκο, Παουλίνιο (82’ Ντιρ), Ντάλσγκααρντ, Άντερσον (53’ Τσίχοσεν), Τσαρλς (61’ Κάμπα), Μαρτίνεθ (82’ Ζουνίνιο), Εβάντερ, Ντρέγερ, Ίζακσεν, Τσιλουφιά (53’ Σίστο)

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ-ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: 1-0

Γήπεδο: Merkur Arena

Η Στουρμ κέρδισε με 1-0 τη Φέγενορτν με γκολ στο 90+3’ κι έκανε άλμα πρόκρισης.

Στο 3ο λεπτό το μακρινό σουτ του Σιμάνσκι έφυγε μόλις έξω ενώ στο 12’ ο Ζίμπενχαντλ έσωσε μετά από σουτ του Κοκτσού. Στο 33’ ο Ζίμπενχαντλ νίκησε ξανά τον Κοκτσού και στο 40’ σταμάτησε και την κεφαλιά του Περέιρα.

Στο 46ο λεπτό το σουτ του Σιμάνσκι πέρασε δίπλα από την εστία της Στουρμ και στο 64’ οι Αυστριακοί είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Εμεγκά. και στο 90+3’ μετά από εκτέλεση φάουλ ο Εμεγκά πήρε την κεφαλιά και ο Κιτεϊσβίλι κατέβασε με το στήθος και με σουτ από το πέναλτι έκανε το 1-0.

ΣΤΟΥΡΜ: Ζίμπενχαντλ, Γκαζιμπέγκοβιτς, Αφενγκρούμπερ, Βίτριχ, Ντάντε (90+1’ Σνεγκ), Λιούμπιτς, Χιερλέντερ (56’ Κιτεϊσβίλι), Πρας, Χόρβατ, Αγέτι (56’ Εμεγκά), Μπέβινγκ (83’ Γιάντσερ)

ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Μπάιλοβ, Λόπες, Χάντσκο, Τράουνερ, Xεϊρτράουντα, Σιμάνσκι (67’ Πέντερσεν), Τίμπερ, Κοκτσού, Ντιλροσούν, Περέιρα (85’ Χιμένεθ), Τζαχανμπάκς (60’ Βόλεμαρκ)