Ξεκίνημα με το δεξί για τη Λέστερ στην προσπάθεια για την επιστροφή!

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Κόβεντρι, αλλά επικράτησε 2-1 με ανατροπή

Με νίκη ξεκίνησε η Λέστερ την προσπάθειά της για να επιστρέψει στην Premier League! Οι «αλεπούδες» επικράτησαν 2-1 με ανατροπή της Κόβεντρι, παρότι τα βρήκαν σκούρα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και μπήκαν με το… δεξί στη νέα σεζόν που τους βρίσκει μετά από χρόνια στην Championship.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο το οποίο πέρασε χωρίς τέρματα, παρότι οι δύο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες αλλά τις άφησαν να περάσουν ανεκμετάλλευτες, η Κόβεντρι βρήκε το προβάδισμα στο 47ο λεπτό με τον ΜακΦάτζιν για να παγώσουν το «King Power Stadium».

Η Λέστερ δεν το έβαλε κάτω και ανέβηκε, με την ομάδα του Έντσο Μαρέσκα να πιέζει ασφυκτικά και εν τέλει να φτάνει στη μεγάλη νίκη. Μεγάλος πρωταγωνιστής o Ντούσμπερι-Χολ, ο οποίος αρχικά στο 77’ ισοφάρισε μετά από ασίστ του Πρετ και δέκα λεπτά αργότερα υπέγραψε την ανατροπή χαρίζοντας τη νίκη στις «αλεπούδες».

Πηγή: sport-fm.gr