Ζιρού: «Περίεργο που περίμενα τρία λεπτά για να πανηγυρίσω»

Ήταν σε εκκρεμότητα η απόφαση του VAR

Χρειάστηκαν περίπου τρία λεπτά προκειμένου ο Ολιβιέ Ζιρού να δει τον ρέφερι να κατοχυρώνει το γκολ του, μετά κι από χρήση VAR.

Ο Γάλλος επιθετικός απογειώθηκε και με ανάποδο ψαλίδι έγραψε το 0-1 κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, χαρίζοντας στους «μπλε» τη νίκη.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Ζιρού μίλησε για το εκπληκτικό γκολ που πέτυχε και παραδέχθηκε πως ήταν λίγο περίεργο το συναίσθημα να περιμένει την επιβεβαίωση από το VAR.

«Ήταν σπουδαίο για μένα και την ομάδα. Λόγω του VAR ο διαιτητής πήρε αρκετό χρόνο για την απόφαση, μας είπε πως ήταν μία σημαντική απόφαση γι' αυτό και έπρεπε να περιμένουμε. Μου φάνηκε περίεργο να πανηγυρίσω μετά από τρία λεπτά αναμονής.

Δ​εν μπόρεσα να προκριθώ ποτέ από τα νοκ άουτ παιχνίδια και είμαι χαρούμενος που έχουμε αρκετές πιθανότητες να τα καταφέρουμε φέτος. Όλοι οι προπονητές μου είχαν πίστη σε μένα, ακόμα και όταν έπαιζα λίγο».

Πηγή: gazetta.gr

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση