Την πάτησε (και πάλι) από την Μπράιτον η Τσέλσι! (vid)

Οι «μπλε» έμειναν στο 1-1 κόντρα στους «γλάρους»

Τίτλος τέλος για την Τσέλσι, που έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μπράιτον κι έμεινε στο -12 από τη Σίτι και με ματς παραπάνω.

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Μόντερ πέρασε μόλις έξω ενώ στο 14’ ο Σάντσεθ είπε όχι σε σουτ του Αθπιλικουέτα. Στο 28ο λεπτό ο Κέπα μπλόκαρε μετά από σουτ του Γουέλμπεκ και στο 28’ o Ζιγές με πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1.

Στο 43ο λεπτό ο Χάντσον Οντόι έχασε μεγάλη ευκαιρία και στην επανάληψη η Τσέλσι χαλάρωσε και το πλήρωσε στο 60’. Μετά από κόρνερ ο Γουέμπστερ πήρε την κεφαλιά κι έκανε το 1-1.

ΜΠΡΑΪΤΟΝ: Σάντσεθ, Γουέμπστερ, Φέλτμαν, Κουκουρέγια, Μπερν, Λάμπτεϊ (76’ Μαρτς), Γκρος (62’ Μοπέ), Μόντερ, Μακ Άλιστερ, Γουέλμπεκ (62’ Τροσάρντ), Αλσάτε

ΤΣΕΛΣΙ: Κέπα, Αλόνσο, Τιάγκο Σίλβα, Ρίντιγκερ, Αθπιλικουέτα, Ζορζίνιο (80’ Χάβερτς), Καντέ, Μάουντ, Ζιγές (81’ Βέρνερ), Λουκάκου (80’ Κόβατσιτς), Χάντσον Οντόι.