Ο Πάλμερ ξεπέρασε τον Μπέλιγχαμ!

Ωστόσο, η Τσέλσι δεν τον αφήνει να το χαρεί

Σκόραρε δις, προσπάθησε να το πάρει ξανά πάνω του, αλλά με τη φετινή Τσέλσι αυτό είναι μάταιο. Ο Κόουλ Πάλμερ έφτασε να έχει συμμετοχή σε 21 τέρματα στο πρωτάθλημα, στην πρώτη του σεζόν στους «μπλε», ωστόσο, έχει καταγράψει επίδοση με την οποία, έστω και για μερικές ώρες, ξεπερνά τον Τζουντ Μπέλιγχαμ!

Ο Άγγλος μεσοεπιθετικός των Λονδρέζων σκόραρε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου του ματς με την Μπέρνλι από το σημείο του πέναλτι και βρήκε δίχτυα και στο δεύτερο ημίχρονο από την ασίστ με τακουνιά του Στέρλινγκ.

Οι «clarets» αν και αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο από το 44', πήραν τον βαθμό στο «Στάμφορντ Μπριτζ» με το τελικό 2-2 κι έτσι με την επαναφορά της γκρίνιας και του προβληματισμού στην Τσέλσι, δεν μπορεί να χαρεί και ο Πάλμερ το επίτευγμά του.

Ποιο είναι αυτό; Έστω και για μερικές ώρες, αφού η Ρεάλ αγωνίζεται το βράδυ της Κυριακής απέναντι στην Μπιλμπάο, ο ποδοσφαιριστής των «μπλε» ξεπερνά τον Τζουντ Μπέλιγχαμ στη συμμετοχή στα γκολ σε όλες τις διοργανώσεις!

Ο Πάλμερ έχει συνεισφέρει σε 30 γκολ σε συλλογικό επίπεδο, έναντι των 29 που μετρά αυτή τη στιγμή ο σούπερ σταρ των «μερένγκες»!

Πηγή: england365.gr

ΤΣΕΛΣΙ: Τελευταία Ενημέρωση