Σον: «Ένιωθα ότι απογοήτευα την ομάδα μου»

Αρκετά ανακουφισμένος δήλωσε o Νοτιοκορεάτης που έσπασε το σερί των αρνητικών εμφανίσεων με χατ τρικ κόντρα στη Λέστερ

Στο κακό ξεκίνημα στη σεζόν του έβαλε τέλος ο Χέουνγκ-Μιν Σον σκοράροντας χατ-τρικ σε μόλις 13 αγωνιστικά λεπτά ερχόμενος από τον πάγκο στο 60' στη χθεσινή νίκη της Τότεναμ απέναντι στην Λέστερ.

Μπορεί να δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο η ομάδα του Αντόνιο Κόντε, όμως στο δεύτερο μέρος ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο και πήρε μια εμφατική νίκη με σκορ 6-2.

Ο Σον ξεκίνησε από τον πάγκο για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν όμως ήταν αποφασισμένος να κάνει τη διαφορά από τα πρώτα λεπτά που θα πάταγε το πόδι του στο γήπεδο και αυτό ακριβώς έκανε. Σε ένα χρονικό διάστημα 13 λεπτών πέτυχε χατ-τρικ και προσέφερε αρκετό θέαμα στο κοινό των σπιρουνιών.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο Νοτιοκορεάτης είπε: «Ήμουν αρκετά προβληματισμένος με τις εμφανίσεις μου, μπορούσα να κάνω πολλά περισσότερα. Τα τελευταία παιχνίδια και η αρχή της σεζόν ήταν πραγματικά απογοητευτικά. Φυσικά η ομάδα τα πήγαινε καλά όμως προσωπικά δεν ήμουν ικανοποιημένος».

Ο Σον έσπευσε να ευχαριστήσει τους οπαδούς της ομάδας για τη στήριξη που του προσφέρουν ακόμη και αν δεν έχει την καλύτερη επίδοση στον αγώνα.

Είναι σίγουρο πως ο Σον θα βρει πάλι τα πατήματα του στις επόμενες αγωνιστικές, εξάλλου μιλάμε για ένα ποδοσφαιριστή που πέρυσι σκόραρε 23 φορές στο κορυφαίο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα.