Απόδραση στο φινάλε για την Τότεναμ!

Με τέρμα του Βερτόνγκεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «δραπέτευσε»

Με τέρμα του Βερτόνγκεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «δραπέτευσε» η Τότεναμ με σκορ 2-1 από την έδρα της Γουλβς για την 17η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Στο «Μολινό» ήταν ο Λούκας Μόουρα αυτός που άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να «σκοτώνει» με δυνατό σουτ τον Πατρίσιο ενώ προηγουμένως «άδειασε» όποιον βρέθηκε μπροστά του με εντυπωσιακό σλάλομ.

Εξίσου εντυπωσιακό και το τέρμα της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους, οι οποίοι εκδήλωσαν αντεπίθεση που κατέληξε στα πόδια του Τραορέ και από εκεί στα δίχτυα του Γκαζανίγκα με άπιαστο σουτ στη δεξιά γωνία του Αργεντινού πορτιέρο.

Το γκολ της νίκης για τα «σπιρούνια» ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η εκτέλεση κόρνερ του Έρικσεν βρήκε τον Βερτόνγκεν στο ύψος του πέναλτι και εκείνος χάρισε με κεφαλιά τη νίκη στην ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο.

Πηγή: england365.gr

ΤΟΤΕΝΑΜ: Τελευταία Ενημέρωση