Ο Κέιν δεν έφερε την... άνοιξη για την Τότεναμ!

Ο Κέιν με δύο γκολ έσπρωξε την Τότεναμ προς τη νίκη, αλλά ο Γουίλοκ χάρισε τον βαθμό στη Νιουκάστλ (2-2) λίγο πριν το φινάλε

Ο Χάρι Κέιν δεν έφτανε για την Τότεναμ! Ο Ζοσέ Μουρίνιο είδε τον Άγγλο φορ να σκοράρει δις και να φέρνει τούμπα τη Νιουκάστλ, αλλά λίγο πριν το φινάλε ο Γουίλοκ την... σόκαρε και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του (2-2), με τους Λονδρέζους να χάνουν την ευκαιρία να πιάσουν τετράδα.

Ο Ζοέλινγκτον στο 28' είχε ανοίξει το σκορ για την Νιουκάστλ, αλλά ο Κέιν με δύο γκολ σε 4 λεπτά (30', 34') έφερε τούμπα το σκορ για να στείλει την ομάδα του με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Το ματς πήγαινε ιδανικά για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, που έδειχνε πως θα πάρει το τρίποντο και θα πιάσει τετράδα, όμως ο Γουίλοκ είχε αντίθετη άποψη και ισοφάρισε στο 85ο λεπτό στο τελικό 2-2.

Αναλυτικά η 30ή αγωνιστική:

Σάββατο (3/4)
Τσέλσι-Γουέστ Μπρομ 2-5 (27' Πούλισικ, 71' Μάουντ - 45'+2', 45'+4' Περέιρα, 63', 91' Ρόμπινσον, 68' Ντιανέ)
Λιντς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 2-1 (12' Χάρισον, 49' αυτ. Τζαγκιέλκα - 45+2 Όσμπορν)
Λέστερ-Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (58' Μεντί, 74' Ζέσους)
Άρσεναλ-Λίβερπουλ 0-3 (64', 82' Ζότα, 68' Σαλάχ)

Κυριακή (4/4)
Σαουθάμπτον-Μπέρνλι 3-2 (31’ Άρμστρονγκ, 42’ Ινγκς, 66’ Ρέντμοντ-12’ πεν. Γουντ, 28’ Βύντρα)
Νιούκαστλ-Τότεναμ 2-2 (28' Ζοέλινγκτον, 86' Γουίλοκ - 30',34' Κέιν)
Άστον Βίλα-Φούλαμ (18:30)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπράιτον (21:30)