Πάτησε τη Λέστερ η Μπόρνμουθ και έκανε τη Γιουνάιτεντ να χαμογελά!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπορεί να βρεθεί μέχρι και στην 3η θέση!

Παράταση ζωής για την Μπόρνμουθ, που διέλυσε με 4-1 τη Λέστερ και της ταβά το σεντόνι. Στο -3 πλέον η Μπόρνμουθ από τη Γουότφορντ, μένει εκτός τετράδας η Λέστερ αν κερδίσει η Γιουνάιτεντ

Στο 8ο λεπτό, ο Ιεανάτσο πρόλαβε την έξοδο του Ράμσντεϊλ και του πέρασε την μπάλα από πάνω αλλά ο Ακέ τον έκοψε σωτήρια και στο 10’ το σουτ του Ιεανάτσο πέρασε λίγο έξω.

Και τελικά στο 24ο λεπτό, ο Ιεανάτσο έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Κέλι έσωσε στη γραμμή αλλά ο Βάρντι με προβολή έγραψε το 0-1.

Στο 37ο λεπτό, ο Γκρούνεφελντ έκανε τραγικό λάθος, ο  Βάρντι πήρε την μπάλα αλλά κόπηκε από τον Ακέ, ενώ στο 45+5’ ο Φουχς σέντραρε με την μπάλα να περνά απ’ όλους και να φεύγει ελάχιστα έξω.

Στο 50ο λεπτό το σουτ του Μπρουκς πέρασε λίγο έξω ενώ στο 52’ ο Ράμσντεϊλ έσωσε μετά από σουτ του Αγιόθε Πέρεθ.

Τελικά στο 64ο λεπτό ο Εντιντί ανέτρεψε στην περιοχή τον Γουίλσον, ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι και ο Στάνισλας έκανε το 1-1 από τα 11 μέτρα.

Μάλιστα στο 67ο λεπτό ο Στάνισλας πάτησε περιοχή από αριστερά και με διαγώνιο πλασέ νίκησε τον Σμάιχελ για το 2-1. Στη φάση του γκολ ο Σογιουντσού κλώτσησε τον Γουΐλσον εκτός φάσης και ο ρέφερι τον απέβαλλε.

Η Μπόρνμουθ πίεσε κι άλλο και στο 83ο λεπτό ήρθε το 3-1 με αυτογκόλ του Έβανς μετά από γύρισμα του Στάνισλας και στο 87’ Πράε έκανε τραγικό λάθος, ο Σολάνκε έκλεψε και από δεξιά πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Σμάιχελ για το 4-1.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Ράμσντεϊλ, Στέισι, Ρίκο, Ακέ (40’ Σ.Κουκ), Κέλι, Γκόσλινγκ (46’ Στάνισλας), Λέρμα, Μπρουκς, Σολάνκε, Γκρούνεφελντ (46’ Μπίλινγκ), Κ.Γουΐλσον (90' Σάριτζ)

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Φουχς, Έβανς, Τζάστιν, Σογιουντσού, Ολμπράιτον (16’ Μπένετ), Τίλεμανς, Εντιντί, Βάρντι, Αγιόθε Πέρεθ (71’ Μπαρνς), Ιεανάτσο (46’ Πράε)

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση