Όλα μηδέν στο Χόθορνς

Χωρίς νίκη στη φετινή Premier League παραμένουν Γουέστ Μπρομ και Μπέρνλι. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο «Χόθορνς», στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής και παραμένουν στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν μόλις τον δεύτερο βαθμό και οι φιλοξενούμενοι τον πρώτο.

Η Γουέστ Μπρομ είχε μια ανούσια κατοχή στο πρώτο εικοσάλεπτο του αγώνα και ήταν τυχερή που δεν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 26’, καθώς ο Τζόνστον απέκρουσε ενστικτωδώς το σουτ του Ταρκόφσκι. Δέκα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Γκραντ, ο οποίος έκανε ντεμπούτο, αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Ίδια ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο επικίνδυνοι και να έχουν δοκάρι στο 61’ με τον Γουντς. Επτά λεπτά αργότερα, ο Τζόνστον κράτησε ξανά το «μηδέν» σε προσπάθεια του Μπαρνς. Παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες στο τελευταίο εικοσάλεπτο, δεν άλλαξε τίποτε και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.