Με την… τρίτη πέρασε από το Νότιγχαμ η Νιούκαστλ!

Οι «καρακάξες» έφυγαν με το σπουδαίο διπλό

Μεγάλο διπλό της Νιούκαστλ στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ, στην αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Premier League!

Η ομάδα του Έντι Χάου δεν ήταν καλύτερη από τη γηπεδούχο, το ζητούμενο, ωστόσο, ήταν το «τρίποντο» και αυτό ήρθε για τις «καρακάξες», με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Γκιμαράες! Ο Βραζιλιάνος σκόραρε δις για το τελικό 3-2 κόντρα στη Φόρεστ, η οποία πλήρωσε την τρομερή αστοχία της και κινδυνεύει, πλέον, για τα καλά!

Με τη νίκη αυτή οι «καρακάξες» ανέβηκαν στους 36 βαθμούς και διατηρούν τις λιγοστές ελπίδες τους για την πεντάδα, ενώ οι «κόκκινοι» έμειναν στους 21 βαθμούς και τη 16η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπρούνο Γκιμαράες στο 10', για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι στο 26' με τον Ελανγκά. Στο 43' ο Σαρ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στη Νιούκαστλ, όμως ο Χάντσον-Οντόι έκανε το 2-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Τελικά, ο μεγάλος πρωταγωνιστής, Μπρούνο Γκιμαράες, ήταν και πάλι αυτός, που έκανε το 2-3 στο 66', διαμορφώνοντας και το τελικό σκορ για τη μεγάλη νίκη των «ασπρόμαυρων».