Με απουσίες η Έβερτον, ασταθής η Τότεναμ

Με τον αγώνα Έβερτον - Τότεναμ στο «Γκούντισον Παρκ» ανοίγει αυλαία η 32η αγωνιστική στη Πρέμιερ Λιγκ.

0420: Everton FC - Tottenham Hotspur FC 22:00 («Goodison Park»)

Έβερτον: Ισόπαλος χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε ο τελευταίος αγώνας της Έβερτον κόντρα στην Μπράιτον στο «Amex Stadium», κι ενώ οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Ωστόσο τα «ζαχαρωτά» άντεξαν στη πίεση της Μπράιτον, και έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία (προηγήθηκε το 1-1 με τη Κρίσταλ Πάλας) για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι,η οποία έχει πετύχει μόλις μία νίκη στα τελευταία της πέντε παιχνίδια. Έτσι υποχώρησε στην 8η θέση με 48 βαθμούς και πλέον βρέθηκε στο -6 από την πεντάδα.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός παραμένουν οι Μπερνάρντ (αριστερός εξτρέμ), Ντελφ (επιτελικός χαφ), Ντουκουρέ (χαφ), Γκμπάμιν (ανασταλτικός χαφ) και Κάλβερτ-Λίουιν (επιθετικός), ενώ σ' αυτούς προστέθηκε και το όνομα του Μίνα (στόπερ). Αντίθετα, διαθέσιμοι είναι οι Πίκφορντ (βασικός τερματοφύλακας), Κινγκ (επιθετικός), Άλαν και Αντρέ Γκόμες (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Όλσεν (Πίκφορντ), Ντιν, Κιν, Χόλγκεϊτ, Γκόντφρι, Κόουλμαν, Ντέιβις, Άλαν, Σίγκουρντσον, Ροντρίγκες, Ριτσάρλισον.

Τότεναμ: Την εντός έδρας ήττα με 1-3 από τη Γιουνάιτεντ γνώρισε στην προηγούμενη αγωνιστική η Τότεναμ. Σ'΄ένα πρώτο μέρος ισοδύναμο οι πετεινοί ευτύχισαν να προηγηθούν με το γκολ του Σον πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ενώ στην επανάληψη δέχθηκαν πίεση, με αποτέλεσμα να δεχθεί τρία γκολ και να γνωρίσει τελικά την ήττα με 1-3. Στην 7η θέση βρέθηκε πλέον η Τότεναμ με 49 βαθμούς, ενώ απέχει πέντε βαθμούς μακριά από την πέμπτη Τσέλσι.

Αγωνιστικά νέα: Κανένα νεότερο πρόβλημα δεν προέκυψε στην Τότεναμ. Παραμένουν εκτός οι Ντέιβις (αριστερός μπακ) και Ντόχερτι (δεξιός μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Γιορίς, Οριέ, Αλντερβάιρλντ, Σάντσες, Ρεγκιλόν, Εντομπελέ, Χόιμπεργκ, Μπέιλ, Λούκας, Σον, Κέιν.

Προϊστορία: Στις τελευταίες 10 μεταξύ τους αναμετρήσεις που έγιναν στο «Γκούντισον Παρκ», Έβερτον και Τότεναμ μετράνε από τρεις νίκες. Επίσης άλλες τέσσερις φορές εξήλθαν ισόπαλες.

2:1

*Αμφότερες μάχονται με νύχια και με δόντια για να καταφέρουν να προλάβουν ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο ενόψει της επόμενης σεζόν. H Έβερτον βρίσκεται σε περίοδο ντεφορμαρίσματος και έχει να αντιμετωπίσει σημαντικές απουσίες στο σημερινό αγώνα, ενώ η Τότεναμ δεν πατάει καλά τελευταία με αποτέλεσμα να μην μπορεί να πάρει εύκολα τη νίκη. Γενικά και παρ' όλη την προβληματική εικόνα που βγάζουν τελευταία οι δυο τους δείχνουν να βρίσκουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίκτυα και έτσι επιλογή μας για το συγκεκριμένο ματς είναι ο συνδυασμός του Goal/Goal&3+ που το βρίσκουμε και στην υψηλότερη απόδοση της αγοράς στην Meridianbet, στο 2.25.

TURBO CASH: Επισπεύσετε τα κέρδη σας με Turbo Cash Out!

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση