Ματσάρα με happy end για τη Σίτι κόντρα στην Τότεναμ!

Μεγάλη νίκη με 4-2 για τους «πολίτες» μετά από ανατροπή

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε στα… σχοινιά κόντρα στην Τότεναμ (0-2), αλλά έκανε σούπερ ανατροπή (4-2) στο β' μέρος και επέστρεψε στις νίκες, συνεχίζοντας την καταδίωξη της Άρσεναλ.

Η εξέλιξη του αγώνα από την ιστοσελίδα μας:

95' Τέλος αγώνα. Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ 4-2

89' Γκολ 4-2 η Σίτι με Μαχρέζ. Ο Έντερσον εκτέλεσε το ελεύθερο, κακό κοντρόλ του Λενγκλέ, ο Μαχρέζ έφυγε στην πλάτη της άμυνα πάτησε περιοχή και εκτέλεσε για το 4-2

82' Οι Πολίτες φωνάζουν για χέρι του Ριτσάρλισον στην περιοχή των Σπερς. Διατητής και ΒΑΡ δεν είδαν κάτι.

74' Σουτ του Ρομέρο εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

63' Γκολ 3-2 η Σίτι με τον Μαχρέζ με σουτ εντός περιοχής στην κλειστή του Γιορίς.

59' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ! Ο Πέρισιτς με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από γύρισμα του Κουλουσέφσκι σημάδεψε τον Λιούις και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Έντερσον

56' Δυνατό σουτ του Μαχρέζ από το ημικύκλιο, άουτ η μπάλα

53' Γκολ 2-2 η Σίτι ισοφαρίζει μέσα σε δύο λεπτά. Ο Ρόδρι έκανε τη σέντρα, κεφαλιά - πάσα του Μαχρέζ και ο Χάαλαντ με το κεφάλι έκανε το 2-2

51' Γκολ 2-1 μειώνει η Σίτι. Ο Μαχρέζ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, Γκουντογκάν και Γκρίλις δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ο Άλβαρες ευνοήθηκε από τις κόντες και σούταρε σε κενή εστία

46' Έναρξη δευτέρου μέρους.

45+3 Τέλος πρώτου μέρους.

45+2 Γκολ 2-0 η Τότεναμ. Ο Έντερσον απέκρουσε την προσπάθεια του Κέιν και ο Έμερσον με κεφαλιά σε κενή εστία διπλασίασε το προβάδισμα των Σπερς.

44' Γκολ 1-0 η Τότεναμ. Κακή πάσα του Έντερσον, ο Μπεντακούρ πρόλαβε τον Κανσέλο και ο Κουλουσέφσκι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ

42' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Χάαλαντ! Ο Μαχρέζ έστρωσε τη μπάλα στον Κανσέλο, ο Πορτογάλος έβγαλε τη σέντρα και ο Νορβηγός σέντερ φορ αστόχησε με κεφαλιά

41' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Χάαλαντ έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Τότεναμ, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει με διπλή προσπάθεια τον Γιορίς

39' Δυνατό σουτ του Λιούις, δύσκολη επέμβαση από τον Γιορίς

36' Ο Ντέιβις πάτησε περιοχή, έκανε το γέμισμα, κεφαλιά του Σον, η μπάλα βρήκε στα μαλλιά του Ακέ και ο Έντερσον μπλόκαρε

35' O Πέρισιττς εκτέλεσε το κόρνερ, έδιωξε άτσαλα ο Έντερσον, απομάκρυνε η άμυνα του.

30' Ο Γκουντογκάν με φανταστική μπαλιά έβγαλε τον Γκρίλις στην αντεπίθεση, τον έκοψε ο Ρομέρο μέσα στην περιοχή.

19' Άστοχο σουτ του Γκουντογκάν εκτός περιοχής.

18' Eξαιρετική μπαλιά του Γκουντογκάν, έπεσε στην περιοχή ο Χάαλαντ αλλά δεν υπάρχει παράβαση από τον Ρομέρο.

12' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τη Σίτι. Πέρασε χωρίς ουσια