Έβγαλε χαρακτήρα κι έκανε ρεκόρ η Σίτι(vid)

Πρώτη ομάδα με δέκα σερί νίκες σε πρεμιέρες

Πέρσι η Γουλβς κέρδισε τξη Σίτι και στα δυο του ματς στην Premier League, ωστόσο φέτος τα πράγματα άλλαξαν. Οι «πολίτες» πέρασαν με 3-1 από το «Μολινό» κι έκαναν ποδαρικό με το δεξί στη σεζόν.

Στο 11ο λεπτό ο Πατρίσιο έδιωξε μετά από όμορφη εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, ενώ στο 20’ο Βέλγος κέρδισε πέναλτι από τον Σάις, το εκτέλεσε ο ίδιος κι έκανε το 0-1.

Στο 30ο λεπτό ο Πατρίσιο είπε όχι σε σουτ του Στέρλινγκ, αλλά στο 32’ ο Ντε Μπρόινε άνοιξε όμορφα αριστερά στον Στέρλινγκ, που γύρισε με τη μία για τον Φόντεν κι εκείνος πλάσαρε σε κενό τέρμα για το 0-2.

Στο 43ο λεπτό ο Ντε Μπρόινε βγήκε φάτσα με τον Πατρίσιο κι έκανε το σουτ αλλά ο Πορτογάλος έσωσε εντυπωσιακά, ενώ στο 44’ ο Ρόδρι πήγε να πετύχει ένα μαγικό γκολ από δεξιά με σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

Στο 53ο λεπτό ο Ντε Μπρόινε πέρασε όμορφα στον Ζέσους που έκανε το σουτ αλλά ο Πατρίσιο είπε όχι και στο 55’ το σουτ του Ποντένσε έξυσε το δοκάρι του Έντερσον.

Στο 56’ ο Ποντένσε αστόχησε από κοντά και στο 59’ οι «λύκοι» έχασαν κι άλλη ευκαιρία με τον Ποντένσα. Στο 61’ το σουτ του Χιμένες έξυσε το δοκάρι της Σίτι και στο 73’ ακυρώθηκε γκολ του Ζέσους.

Και στο 78ο λεπτό ο Ποντένσε έκανε μαγική ντρίμπλα στον Ντε Μπρόινε, έβγαλε και τη σέντρα και ο Χιμένες με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.

Στο 90+4' ο Πατρίσιο έπεσε και απομάκρυνε δύσκολα μετά από σουτ του Ζέσους και στο 90+5' ο Ζέσους έκανε φοβερή ενέργεια από αριστερά και πλάσαρε με το δεξί για το 1-3.

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μάρσαλ (8’ Bινιάγρε), Κόαντι, Μπολί, Σάις, Μουτίνιο (78’ Ντεντόνκερ), Νέβες, Ποντένσε, Τραορέ, Νέτο (78’ ΦάμπιοΣίλβα), Χιμένες

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Μεντί, Γουόκερ, Στόουνς, Ακέ, Ντε Μπρόινε, Φερναντίνιο, Ρόδρι, Φόντεν, Στέρλινγκ (82’ Φεράν Τόρες), Ζέσους