«Δάγκωσε» την Σίτι με μυθική ανατροπή η Γουλβς!

Σε ένα συναρπαστικό ματς η Σίτι προηγήθηκε της Γουλβς με 2-0, αλλά οι «λύκοι» έκαναν την τεράστια ανατροπή στο β΄ ημίχρονο, επικρατώντας με 3-2.

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι, με απίστευτη διακύμανση του σκορ και επεισοδιακές φάσεις, η Γουλβς έκανε τεράστια ανατροπή επί της Μάντσεστερ Σίτι, αφού βρέθηκε πίσω με 0-2, αλλά κατάφερε να επικρατήσει με 3-2.

Οι «πολίτες» έμειναν με δέκα παίκτες στο 11΄, εξαιτίας αποβολής του Έντερσον, αλλά στο 50΄ προηγούνταν με 2-0 χάρη σε ισάριθμα γκολ του Στέρλινγκ, το πρώτο με άκρως περιπετειώδη τρόπο. Οι «λύκοι» κατάφεραν να μειώσουν στο 55΄ με τον Τραορέ και να φτάσουν στην ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο με Χιμένες (82΄) και Ντόχερτι (89΄).

Παρέμεινε τρίτη στη λήξη του πρώτου γύρου η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα, στο -1 από τη Λέστερ και το -14 από τη Λίβερπουλ, ενώ οι «λύκοι» ανέβηκαν στην 5η θέση, μόλις δύο βαθμούς μακριά από την τέταρτη Τσέλσι.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Τελευταία Ενημέρωση