Άστραψε και βρόντηξε η Σίτι (vid)

Διέλυσε την Άστον Βίλα μέσα στο σπίτι της

Η Σίτι πέρασε σαν άνεμος από την έδρα της Άστον Βίλα την οποία διέλυσε με 6-1 και ανέβηκε στη 2η θέση.

Η Σίτι πίεσε από τα πρώτα λεπτά και στο 18’ ο Μαχρέζ έκανε φοβερή ενέργεια από δεξιά, πέρασε όποιον βρήκε και με πλασέ έκανε το 0-1. Μάλιστα στο 24’ ο Αγουέρο έκανε το γύρισμα από αριστερά, η άμυνα της Βίλα έκανε διαδοχικά λάθη και ο Μαχρέζ με σουτ από το πέναλτι έγραψε το 0-2, ενώ στο 28’ ο Αγουέρο μες φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 0-3.

Στο 36’ το σουτ του Αγουέρο πέρασε λίγο έξω ενώ στο 38’ το φάουλ Σίλβα έξυσε τα δοκάρια του Νίλαντ και στο 45+1’ ο Ντε Μπρόινε από δεξιά έβγαλε μαγική ασίστ και ο Ζέσους με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έγραψε το 0-4.

Το ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη και στο 57’ ο Νταβίντ Σίλβα βρήκε κάθετα τον Αγουέρο που με πλασέ έκανε το 0-5. Στο 65’ ο Μινγκς έσωσε στη γραμμή μετά από κεφαλιά του Ζέσους και στο 79’ ο Νίλαντ είπε όχι σε σουτ του Ζέσους. όμως στο 81’ ο Μαχρέζ έκλεψε από τον Χάουζ, έδωσε στον Αγουέρο που από δεξιά πλάσαρε για το 0-6. Η Βίλα μείωσε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Ελ Γκαζί.

ΒΙΛΑ: Νίλαντ, Ελ Μοχαμαντί, Τέιλορ, Χάουζ, Μινγκς, Κονσά, Χουριχέιν (71’ Τρεζεγκέ), Ντρινκγουότερ (79’ Λάνσμπερι), Γκρίλις, Ελ Γκαζί, Λουίζ (65’ Νακαμπά)

ΣΙΤΙ: Έντερσον, Στόουνς, Φερναντίνιο (63’ Οταμέντ), Μεντί, Κανσέλο, Νταβίντ Σίλβα, Μαχρέζ, Ντε Μπρόινε (63’ Φόντεν), Ρόδρι (71’ Γκιντογκαν), Αγουέρο, Ζέσους.

Πηγή: aek365.gr

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Τελευταία Ενημέρωση