Τριάρα με ανατροπή στην πρόβα τζεράλε!

Νίκη ψυχολογίας πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο τελευταίο της φιλικό πριν την έναρξη της Πρέμιερ Λιγκ

Η πρόβα τζενεράλε της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για τη νέα αγωνιστική περίοδο είχε ενθουσιασμό στο «Ολντ Τράφορντ» για την παρουσίαση του Ράσμους Χόιλουντ, αλλά και ανατροπή με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για το 3-1 επί της Λανς!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» πρόσφεραν το ιδανικό μεσημέρι στον κόσμο τους, με τον Έρικ Τεν Χαγκ και τους ποδοσφαιριστές του να παίρνουν το θερμότατο χειροκρότημα από τους οπαδούς τους για πρώτη φορά το φετινό καλοκαίρι.

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι ήταν και η πρόβα τζενεράλε ενόψει της αγωνιστικής περιόδου 2023-2024, με την Γιουνάιτεντ να φτάνει στη φιλική νίκη με ανατροπή επί Λανς, χάρη στο τελικό 3-1.

Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης ανακοινώθηκε ο Ράσμους Χόιλουντ και έκανε την πρώτη του εμφάνιση στο "Θέατρο των Ονείρων" για ν' αποθεωθεί, ενώ, προτού αρχίσουν τα δίχτυα να κινούνται στις δύο εστίες, ο Μέισον Μάουντ έχασε τρομερή ευκαιρία, αφού του «κόλλησε» η μπάλα και δεν κατάφερε να την σπρώξει στην εστία.

Ο Φλοριάν Σότοκα κατάφερε με ένα μαγικό γκολ να νικήσει τον Αντρέ Ονάνα από μεγάλη απόσταση και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με λόμπα από το κέντρο του γηπέδου!

Η Γιουνάιτεντ αντέδρασε και πέτυχε τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ράσφορντ αρχικά να ισοφαρίζει με διαγώνιο πλασέ. Ο Άντονι έγραψε το 2-1 προλαβαίνοντας να πλασάρει μετά το πολύ ανοιχτό κοντρόλ του, ενώ, ο Ράσφορντ πέτυχε και δεύτερο γκολ με κεφαλιά η οποία χτύπησε και στον Καζεμίρο για το τελικό 3-1.

Πηγή: england365.gr

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση