Σόλσκιερ: «Αυτό το κλαμπ το έχει σαν... χόμπι να γυρνά τα ματς»

Ακόμα μια ανατροπή

Ακόμα μια ανατροπή πέτυχε στο φετινό Champions League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (3-2 την Αταλάντα), με τον τεχνικό της, Όλε Γκούναρ Σόλκσιερ, να αναφέρει ότι η ομάδα του το έχει... χόμπι να γυρνά τα παιχνίδια.

Ταυτόχρονα, ο Νορβηγός προπονητής -ο οποίος αποθεώθηκε από τον κόσμο, ενώ οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν πίσω στο σκορ (0-2)- αναφέρθηκε και στους φίλους του κλαμπ, χαρακτηρίζοντας την κερκίδα τους ως την καλύτερη στον κόσμο.

Μεταξύ άλλων, οι δηλώσεις του Όλε Γκούναρ Σόλκσιερ:

«Ο κόσμος είναι ένα πολύ μεγάλο μέρος της ομάδας. Αυτό κάνει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στις βραδιές του Champions League. Αυτή η κερκίδα είναι η καλύτερη στον κόσμο και η οποία πολλές φορές να νιώθει λίγο απογοητευμένη.

Θεωρώ ότι παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο. Είχαν δύο ευκαιρίες, τις οποίες έκαναν γκολ. Το έχουμε χόμπι σ' αυτήν την ομάδα να γυρνάμε τα ματς. Δεν σταματήσαμε στιγμή να πιστεύουμε ότι μπορούμε να το γυρίσουμε.

Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες ότι εάν βρούμε ένα γκολ και δεν δεχτούμε άλλο, τότε θα το γυρίσουμε το παιχνίδι. Είχαμε τις ευκαιρίες μας και στο πρώτο ημίχρονο. Ήταν η στιγμή μας».