Ράσφορντ: Αποκάλυψε γιατί τιμωρήθηκε με... πάγκο!

Τι ανέφερε ο Άγγλος επιθετικός

Είναι ο κορυφαίος παίκτης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φέτος και η απουσία του από την ενδεκάδα αποτελεί είδηση. Ο Μάρκους Ράσφορντ τιμωρήθηκε για πειθαρχικό παράπτωμα και δεν ξεκίνησε βασικός στον εκτός έδρας αγώνα με την Γουλβς για την Premier League την Πρωτοχρονιά, αλλά περνώντας αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτός που λύτρωσε την ομάδα του και της χάρισε τη νίκη με γκολ στο 76ο λεπτό (0-1).

Ο ίδιος μετά το ματς αποκάλυψε ποιο ήταν παράπτωμά του. «Παρακοιμήθηκα και έχασα τη συνάντηση πριν από το ματς με την Γουλβς. Καθυστέρησα λίγο. Είναι οι κανονισμοί της ομάδας και καταλαβαίνω την απόφαση», τόνισε ο 25χρονος άσος, που έφτασε τα 11 γκολ σε 22 εμφανίσεις σε όλες τις διοργανώσεις φέτος.

Για τον προπονητή του, Έρικ Τεν Χάαγκ, το θέμα θεωρείται λήξαν. «Ήταν καλός μετά την απόφαση. Ήταν πολύ δραστήριος και σκόραρε ένα γκολ. Ήταν η σωστή αντίδραση», ανέφερε.