Ντεμπούτο με νίκη για Ράνγκνικ στη Γιουνάιτεντ!

Ένα εκπληκτικό γκολ του Φρεντ έφερε το 1-0 για τους «κόκκινους διαβόλους»

Η Κρίσταλ Πάλας ζόρισε αρκετά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που όμως κατάφερε να επικρατήσει 1-0 στο ντεμπούτο του Ραλφ Ράνγκνικ στον πάγκο των «κόκκινων διαβόλων».

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο 77ο λεπτό, όταν ο Φρεντ έπιασε έκανε εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή μετά από πάσα του Γκρίνγουντ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των Λονδρέζων.

Η Γιουνάιτεντ ανέβηκε έτσι στην 6η θέση της βαθμολογίας της Premier League.

Την ίδια ώρα, η Τότεναμ επικρατούσε 3-0 της Νόριτς εντός έδρας, φτάνοντας στις τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα. Ο Λούκας Μόουρα άνοιξε το σκορ για τους “spurs” στο 10’, με τον Σάντσες να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 67’ και τον Σον να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 77’.

Τέλος, η Μπρέντφορντ έχασε στις καθυστερήσεις μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη, καθώς ισοφαρίστηκε στο 90+5’ από τη Λιντς σε 2-2!

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα είχε πάρει το προβάδισμα στο «Έλαντ Ρόουντ» με τον Ρόμπερτς στο 27’, ωστόσο οι Μπαπτίστ (54’) και Σέρτζι Κανός (61’) ανέτρεψαν τα δεδομένα, προτού έρθει η λύτρωση για τους γηπεδούχους με τον Μπάμφορντ στα... χασομέρια.