Νίκησε τη Λιντς με «καυτό» Ράσφορντ η Γιουνάιτεντ!

Φιλική νίκη στο «Ολντ Τράφορντ» για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ξεκίνησε με το... δεξί τη χρονιά της στο «Ολντ Τράφορντ» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Οι «κόκκινοι διάβολοι» επικράτησαν με 3-1 της Λιντς στο πρώτο φιλικό επί αγγλικού εδάφους, έχοντας πολύ καλή εικόνα καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ ατομικά ξεχώρισαν οι Μάρκους Ράσφορντ και Άντονι, οι οποίοι σκόραραν τα πρώτα δυο γκολ της ομάδας του Τεν Χάαγκ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 23' με τον Σοτοκά, ο οποίος έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο πιο μπροστά από το κέντρο έπειτα από ασυνεννοησία του Ντάλοτ με τον Βαράν, είδε τον Αντρέ Ονάνα εκτός εστίας και με ένα μακρινό βολέ έστειλε την μπάλα και στα δίχτυα των «κόκκινων διαβόλων».

Η Γιουνάιτεντ πίεσε μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρος, χωρίς ωστόσο, να βρει το γκολ που θα έφερνε το παιχνίδι σε ισορροπία. Παρ' όλα αυτά, μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με το πόδι στο... γκάζι και πέτυχε τρία γκολ σε 11 λεπτά!

Αρχικά, ο Ράσφορντ στο 48' έκανε το 1-1, ο Άντονι έδωσε το προβάδισμα στο 53' και ο Κασεμίρο με κεφαλιά διαμόρφωσε στο 59' το τελικό 3-1.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση