Μια απ' τα ίδια για τη Γιουνάιτεντ (vid)

Iσόπαλη με τη Γουλβς

Η Γιουνάιτεντ είχε την ευκαιρία να πλησιάσει στο «τετράποντο» από την Τσέλσι, ωστόσο κόλλησε στο 0-0 με τη Γουλβς κι έδειξε ένα «άνοστο» πρόσωπο σε ακόμη ένα φετινό αγώνα της. Χέρι χέρι με τους «λύκους» συνεχίζει η ομάδα του Σόλσκιερ Ντεμπούτο για Μπρούνο Φερνάντες και Ποντένσε.

Στο 18ο λεπτό το σουτ του Περέιρα πέρασε λίγο έξω, ενώ στο 35’ οι «λύκοι» άλλαξανυπέροχα, η μπάλα βγήκε δεξιά στον Τραορέ που έκανε το σουτ αλλά είδε την μπάλα να περνά λίγο έξω. Στο 40’ ο Φερνάντες έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Πατρίσιο μπλόκαρε.

Στο 53ο λεπτό, ο Ζότα έκανε φοβερή ενέργεια αλλά πλάσαρε άστοχα και στο 58’ ο Πατρίσιο μπλόκαρε μετά από εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες ενώ στο 60’ το σουτ του Μάτα, έξυσε το δοκάρι της Γουλβς.

Στο 69’ ο Τραορέ έκανε φοβερή κούρσα στον άξονα, άνοιξε δεξιά στον Χιμένες κι εκείνος πάτησε περιοχή και σούταρε αλλά ο Ντε Χέα έβγαλε σε κόρνερ, ενώ στο 78’ μετά από σουτ του Γκρίνγουντ, η μπάλα κόντραρε και άλλαξε πορεία αλλά ο Πατρίσιο και πάλι ήταν εκεί.

Στο 87’ ο Μαγκουάιρ βρέθηκε σε θέση βολής κι έκανε το γύρισμα, αλλά ο Σαΐς έσωσε και στο 90+4’ η κεφαλιά του Νταλότ από κοντά, πέρασε έξω.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Λίντελεφ, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ, Περέιρα (72’ Γκρίνγουντ), Τζέιμς (88’ Νταλότ), Φερνάντες, Μάτα (88’ Λίνγκαρντ), Μαρσιάλ

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Ντόχερτι, Μπολί, Κόαντι, Σάις, Γιόνι, Μουτίνιο, Νέβες, Τραορέ (76’ Ποντένσε), Χιμένες (90+1’ , Ζότα (70’ Νέτο)

Πηγή: aek365.org

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση