«Κοιμήθηκε» η Γιουνάιτεντ και έμεινε «ζωντανή» η Τότεναμ!

Οι «reds» προηγήθηκαν με 2-0, ωστόσο τα «σπιρούνια» έβγαλαν αντίδραση για το τελικό 2-2

Παρότι προηγήθηκε 2-0 της Τότεναμ εκτός έδρας, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποχρεώθηκε σε ισοπαλία, 2-2, στο Λονδίνο και έμεινε στην 4η θέση.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «κόκκινους διαβόλους», καθώς μόλις στο 7ο λεπτό ο Σάντσο άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ από πλάγια θέση.

Τα πράγματα έγιναν ακόμη καλύτερα για εκείνους όταν ο Ράσφορντ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ωραία προσπάθεια στο 44’, δίνοντας της ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα.

Παρ’ όλα αυτά, οι Λονδρέζοι κατάφεραν να μπουν ξανά στο ματς, χάρη σε τρομερό βολέ του Πόρο μετά από αναμπουμπούλα στην περιοχή της Γιουνάιτεντ στο 56’.

Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 3-1 δευτερόλεπτα αργότερα, ωστόσο ο Φερνάντες... κατάφερε να στείλει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι σε ανεπανάληπτο τετ α τετ!

Οι "spurs" ανέβασαν στη συνέχεια ρυθμό και δημιούργησαν μπόλικες καλές ευκαιρίες, με τον Σον να αξιοποιεί μία εξ αυτών στο 79', για να κάνει από κοντά το 2-2... που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης από την ιστοσελίδα μας:

94' ΤΕΛΟΣ!

90’ 4 λεπτά ο έξτρα χρόνος

82’ Ολιγωρία για τη Γιουνάιτεντ που παρά το προβάδισμα της στο ημίχρονο... είδε την Τότεναμ να φέρνει στα ίσα το ματς

79’ ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει η Τότεναμ μετά από άψογη παράλληλη πάσα του Κέιν στον Σον!

75’ Δυνατό σουτ του Κέιν από τα όρια της περιοχής, μαζεύει σταθερά ο Ντε Χέα

70' Τι χάνει ο Ντάιερ! Μόνος στην καρδία της περιοχής ο στόπερ της Τότεναμ πήρε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα έξω

66’ Τεράστια φάση για τους γηπεδούχους! Ο Σον από ευνοϊκή θέση μέσα στην περιοχή δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στο πλεχτό!

62' Απειλεί η Τότεναμ με τον μακρινό σουτ του Χόιμπεργκ να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα

56’ ΓΚΟΛ! Μειώνει η Τότεναμ με τον Πέδρο Πόρο!

46’ Έναρξη στο Β’ μέρος

45' ΛΗΞΗ ΤΟΥ Α' ΜΕΡΟΥΣ

44' Ο Φερνάντες με μια εξαιρετική μακρινή μπαλιά έβγαλε τον Άγγλο φάτσα με τον Φόστερ, με τον φορ των «κόκκινων» να πλασάρει εύκολα για να διπλασιάσει το προβάδισμα της ομάδας του!

43’ ΓΚΟΛ! 2-0 η Γιουνάιτεντ με Ράσφορντ!

42' Λέει «όχι» ξανά στον Ράσφορντ ο Φόστερ! Ο επιθετικός της Γιουνάιτεντ μόνος από τα αριστερά της περιοχής επιχείρησε το διαγώνιο σουτ, με τον πορτιέρο των «σπιρουνιών» να αποκρούει εξαιρετικά.

40’ Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Φόστερ να αποκρούει εξ επαφής το σουτ του Ράσφορντ που έφυγε στην πλάτη της άμυνας!

33’ Παράλληλο γύρισμα του Ριτσάρλισον από τα αριστερά της περιοχής, δεν θα προλάβει να βρεθεί στην πορεία της μπάλας ο Σον.

28’ Καλή κεφαλιά από τον Πέρισιτς μετά από κόρνερ, διώχνει με γροθιές ο Ντε Χέα

19’ Μεγαλη φάση για την Γιουνάιτεντ με τον Σάντσο να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Πέρισιτς να διώχνει πάνω στην γραμμή

7’ ΓΚΟΛ! Ο Σάντσο ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους

1’ ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΑΓΏΝΑ!