Καθάρισε ο Μάτα για Γιουνάιτεντ (vid)

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Με γκολ του Μάτα η Γιουνάαιτεντ νίκησε τη Γουλβς και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι "Λύκοι" σκόραραν μόλις στο 10ο λεπτό με τον Νέτο όμως το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR που έδειξε χέρι στην αρχή της φάσης. Η Γιουνάιτεντ απείλησε στο 27' με τον Μάτα και στον 42' με τον Μάτα. Και στις δύο περιπτώσεις αντέδρασε σωστά ο γκολκίπερ της Γουλβς. Κακός ο ρυθμός στην επανάληψη με τους γηπεδούχος όμως να σκοράρουν στο 67' με τον Μάτα που εκτέλεσε σωστά πάνω από τον Ρούντι. Στο 79'' ο Ράσφορντ βρήκε αναγκαστικά καθώς τραυματίστηκε σε μια σύγκρουση. Οι Γουλβς πίεσαν στα τελευταία λεπτά και στο 90' ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Λίντελοφ.

ΚΑΡΛΑΪΛ-ΚΑΡΝΤΙΦ: 3-4

ΓΗΠΕΔΟ: Μπρέντον Παρκ

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Νέιθαν Τόμας. Η Κάρντιφ όμως αντέδρασε. Ισοφάρισε στο 16' με τον Φιντ και έκανε την ανατροπή στο 45ο λεπτό με τον Μέρφι. Νωρίς στην επανάληψη (48') ο Φιντ χτύπησε και πάλι και έκανε το 1-3. Τρία λεπτά μετά η Καρλάιλ μείωσε με τον ΜακΚίρντι όμως στο 57' ο Γουόρντ έγραψε το 2-4 για τους "κύκνους".

Η Καρλάιλ δεν το έβαλε κάτω και μείωσε στο 64' με σκόρερ και πάλι τον ΜακΚίρντι.