Εφτάψυχη Γιουνάιτεντ, τέζαρε τη Γουλβς με ήρωα Μαϊνού στο 90+7'!

Σε ένα τρελό ματς που η Γιουνάιτεντ έως στο 85' νίκαγε με 3-1

Αρνήθηκε να πεθάνει στο Γούλβερχαμπτον και έφυγε με μυθικό «τρίποντο» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η 22η αγωνιστική της Premier League ολοκληρώθηκε το βράδυ της Πέμπτης (01/02) με ένα απίστευτο σε εξέλιξη ματς στο «Μολινό» που βρήκε στο τέλος μεγάλη θριαμβεύτρια την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έναντι της Γουλβς.

Οι κόκκινοι διάβολοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο μέρος και 3-1 στο 75ο λεπτό όμως οι λύκοι αντέδρασαν και έφτασαν στην ισοφάριση, μειώνοντας αρχικά στο 85' και γράφοντας το 3-3 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, για να έρθει στο 90+7' ο Μέινου και να γράψει το τελικό 4-3 για την ομάδα του Έρικ τεν Χαχ με μία ασύλληπτη ατομική ενέργεια.

Η Γουλβς μπήκε στην αναμέτρηση με τον αέρα των τεσσάρων σερί αγώνων χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (3 νίκες - 1 ισοπαλία) και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ