Ανελέητο «σφυροκόπημα» στη Γιουνάιτεντ!

Ακόμα ένα «χτύπημα» στο... πτώμα της Μάντσεστερ

Άλλη μια «άχρωμη» εμφάνιση κατέγραψε μακριά από την έδρα της η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ, με τους «κόκκινους διαβόλους» να μετρούν πλέον 11 συνεχόμενα ματς μακριά από το «Ολντ Τράφορντ» στα οποία έχουν δεχτεί από τουλάχιστον ένα γκολ. Ο σύλλογος παραμένει χωρίς «διπλό» από τις 27 Φεβρουαρίου και τη νίκη (3-1) επί της Κρίσταλ Πάλας.

Το σκορ άνοιξε για τα «σφυριά» ο Γιαρμολένκο στο 44ο λεπτό με αριστερό σουτ εντός περιοχής ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 84’ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Κρέσγουελ.

Οι μοναδικές αξιόλογες στιγμές των φιλοξενούμενων καταγράφηκαν στο 48ο και 57ο λεπτό. Στην πρώτη περίπτωση ο Μάτα αστόχησε από πλεονεκτική θέση με προβολή ενώ στη δεύτερη, ο Μαγκουάιρ δεν κατάφερε να νικήσει τον Φαμπιάνσκι από το ύψος της μικρής περιοχής.