Αγχώθηκε κόντρα στη Γουλβς, αλλά ξεκίνησε νικηφόρα η Γιουνάιτεντ

Παρότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης και χρειάστηκε ένα γκολ του Βαράν επικράτησε 1-0 της Γουλβς

Αγχώθηκε και δυσκολεύτηκε πολύ κόντρα στη μαχητική Γουλβς στο «Όλντ Τράφορντ», αλλά ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Τη λύση στην ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ έδωσε ο Ραφαέλ Βαράν, ο οποίος βρέθηκε στο σωστό μέρος τη σωστή στιγμή στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης, παίρνοντας την ασίστ του Μπισάκα (είχε προηγηθεί υπέροχο σκάψιμο της μπάλας από τον Μπρούνο Φερνάντες) και στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το τελικό 1-0!

Η Γουλβς πίεσε ασφυκτικά, απείλησε και έχασε μεγάλες ευκαιρίες για την ισοφάριση στην «τελική ευθεία» του αγώνα, με τον Αντρέ Ονάνα όμως να δηλώνει «παρών» με σημαντικότατες επεμβάσεις.

Η Γιουνάιτεντ δημιούργησε την πρώτη ευκαιρία της στο 12' με τον Σα να αρνείται το γκολ στον Ράσφορντ, ενώ στο 27' ο Κούνια απάντησε για τη Γουλβς, σουτάροντας λίγο άουτ. Στο 45'+1' ο Άντονι βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά το σουτ του μπλοκαρίστηκε από σώμα αμυντικού, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Βαράν είχε δοκάρι με κεφαλιά.

Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους και τελικά πήραν το προβάδισμα στο 76' με την κεφαλιά του Βαράν, ενώ στη συνέχεια οι «λύκοι» έφερναν συνεχώς την μπάλα μπροστά στην εστία του Ονάνα, χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση