Ο λόγος που πιάστηκαν στα χέρια στο Λίβερπουλ - Λέστερ! (vid)

Η αιτία ήρθε λίγα δεύτερα πριν το φινάλε της αναμέτρησης

Η προσωπική κόντρα του Αγιόθε Πέρεθ με τον Άντι Ρόμπερτσον είναι η αιτία για την οποία στο φινάλε της αναμέτρησης της Λίβερπουλ με τη Λέστερ ξέσπασε μεγάλος καυγάς ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με τους «κόκκινους» να παίρνουν τη νίκη με το τελικό 2-1 χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μίλνερ στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πήρε μια τρομερά δύσκολη νίκη το μεσημέρι του Σαββάτου απέναντι στις «αλεπούδες» και πλέον βρίσκεται στο +8 από τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία, το απόγευμα της Κυριακής υπέστη ήττα - σοκ από τη Γουλβς στο Etihad με σκορ 2-0.

Στο «Άνφιλντ», όταν ο Μάντισον στο 80ο λεπτό ισοφάρισε προσωρινά για τη Λέστερ, έγινε η ... αρχή του κακού. Ο Αγιόθε Πέρεθ που έκανε την ασίστ, γύρισε και είπε κάτι στον Ρόμπερτσον, με τον Σκωτσέζο μπακ να μην το ξεχνάει.

Όταν στο φινάλε της αναμέτρησης η Λίβερπουλ ήταν πλέον νικήτρια, ο φουλ - μπακ των «κόκκινων» κάτι είπε και έριξε μια ανεπαίσθητη αγκωνιά στον Πέρεθ, ο οποίος γύρισε, τον έσπρωξε με δύναμη και κάπως έτσι ο καυγάς ξέφυγε!

Πηγή: england365.gr