Η Λέστερ ξέσπασε στη Βίλα και φουλάρει για «σεντόνι»!

Επέστρεψε στις νίκες μετά από ενάμισι μήνα και δείχνει να κλειδώνει μια θέση στην τετράδα

Την κατάλληλη στιγμή επέστρεψε στις νίκες η Λέστερ. Οι «αλεπούδες» κέρδισαν με 4-0 την Άστον Βίλα, πήραν τρίποντο μετά από ενάμισι μήνα κι έκανα άλμα για το σεντόνι.

Στο 6ο λεπτό ο Τζάστιν πρόλαβε σωτήρια τον Σαμάτα και στο 10’ μετά από κόρνερ, ο Έβανς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Ρέινα μπλόκαρε. Στο 15ο λεπτό η νέα κεφαλιά του Σογιουντσού πέρασε άουτ, ενώ στο 32’ ο Ιεανάτσο πήρε μόνος την κεφαλιά μέσα από την περιοχή αλλά αστόχησε. Στο 37ο λεπτό, ο Μπαρνς έκανε όμορφη κίνηση και σουτ, αλλά ο Ρέινα έσωσε αλλά στο 40’ ο επιθετικός της Λέστερ έφτασε στο γκολ. Η Λέστερ βγήκε στην κόντρα, ο Ρέινα έκανε τραγική έξοδο έξω από την περιοχή του, ο Μπαρνς τον πρόλαβε, τσίμπησε την μπάλα και πάσαρε σε κενό τέρμα για το 1-0.

Στο 57ο λεπτό, Ο Μάντισον πέρασε όμορφα στον Ιεανάτσο αλλά και πάλι ο φορ της Λέστερ, έχασε την ευκαιρία, ενώ στο 61’ οι «αλεπούδες» κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Μινγκς και ο Βάρντι από τα 11 μέτρα έκανε το 2-0.

Και στο 79ο λεπτό, ο Βάρντι πάτησε περιοχή από αριστερά, πήρε μια κόντρα και με σουτ έκανε το 3-0 ενώ στο 85’ ο Ολμπράιτον έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Μπαρνς με πλασέ από κοντά έγραψε το 4-0. Στο 90+3' ο Τίλεμανς με φοβερό τακουνάκι έστρωσε στον Ολμπράιτον, που από ιδανικό σημείο, σούταρε άστοχα.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Έβανς, Περέιρα, Τζάστιν, Σογιουντσού, Πράε(77’ Τίλεμανς), Ολμπράιτον, Εντιντί (83’ Μεντί), Μάντισον, Μπαρνς, Ιεανάτσο (59’ Βάρντι)

ΒΙΛΑ: Ρέινα, Ελ Μοχαμαντί (67’ Ελ Γκαζί), Ένχελς, Μινγκς, Ζιλμπέρ, Τάργκετ, Χουριχέιν (67’ Ντέιβις), Γκρίλις, Νακαμπά, Λουίζ, Σαμάτα

Πηγή: aek365.gr

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση