Ο Τζέραρντ έβγαλε γλώσσα και είπε κάποια «γαλλικά» στους οπαδούς της Έβερτον! (vid)

Λίγο πολύ... αναμενόμενο

Ο Στίβεν Τζέραρντ έφυγε με σπουδαία νίκη από το «Γκούντισον Παρκ», με την Άστον Βίλα να επικρατεί 1-0 της Έβερτον χάρη στο τέρμα του Μπουέντια στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ο 41χρονος τεχνικός των «χωριατών» δέχθηκε εντονότατες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς της Έβερτον, εξαιτίας φυσικά της σπουδαίας καριέρας του η οποία ήταν άρρηκτα συνδεδεμένη με το... αντίπαλο δέος της πόλης, Λίβερπουλ!

Παρ' όλα αυτά, ο Τζέραρντ όχι μόνο δεν «μάσησε» από τη συμπεριφορά των οπαδών, αντιθέτως απάντησε με τον δικό του τρόπο, καθώς μετά το τέλος του αγώνα έβγαλε γλώσσα προς τους φιλάθλους των «ζαχαρωτών», ξεστομίζοντας μάλιστα και κάποια «γαλλικά» προς την εξέδρα!