Έβαλε τέλος στο σερί αλλά παραμένει χαμηλά η Νότιγχαμ

Πρώτος βαθμός μετά από πέντε συνεχόμενες ήττες για τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Επιστροφή στους... βαθμούς για τη Νότιγχαμ Φόρεστ, που έμεινε στο 1-1 με την Άστον Βίλα εντός έδρας και άφησε τη Λέστερ στην τελευταία θέση της βαθμολογίας της Premier League – σπάζοντας ένα σερί πέντε ηττών στο πρωτάθλημα.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τον Ντένις να ανοίγει το σκορ στο 15’ και τον Γιανγκ να ισοφαρίζει επτά λεπτά αργότερα με ωραίο μακρινό σουτ.

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 25’, όμως ο Γουότκινς υποδείχτηκε σωστά σε θέση οφσάιντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η μεγαλύτερη φάση ανήκε στου γηπεδούχους, που είδαν τον Μαρτίνες να αποκρούει εντυπωσιακά την προσπάθεια του Κουγιατέ.

Το τελικό αποτέλεσμα είδε τη Φόρεστ να ανεβαίνει στους πέντε βαθμούς και τη 19η θέση, με τη Βίλα από την πλευρά της να πιάνει Λιντς και Κρίσταλ Πάλας στους εννέα βαθμούς και την 14η θέση.