Την λύτρωσε και έλαμψε ξανά! (vid)

Αναπάντεχος πρωταγωνιστής ο 24χρονος εξτρέμ…

Η Άρσεναλ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο όμως με δύο γκολ του Πεπέ με ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ πανηγύρισε νίκη με 3-2 απέναντι στην Γκιμαράες.

Όταν η Άρσεναλ ανακοίνωνε την απόκτηση του Νικολά Πεπέ, όλοι ξέραμε ότι θα γινόταν η ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία των Λονδρέζων… πλήρωσαν 80.000.000 ευρώ στη Λιλ για χάρη του!

Ο Γάλλος την ανέβασε επίπεδο και αυτό φάνηκε και χθες βράδυ.

Η Γκιμαράες προηγήθηκε δύο φορες στο πρώτο ημίχρονο (είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μαρτινέλι) και κρατούσαν το 2-1 λίγο πριν το ματς μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως κάπου εκεί εμφανίστηκε ο Γάλλος επιθετικός για να λυτρώσει την ομάδα του και τον ίδιο μετά από ένα πολύ άσχημο ξεκίνημα στη σεζόν με μόλις 1 γκολ σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο 80' ισοφάρισε σε 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων σφράγισε μία τεράστια ανατροπή και πάλι με εκτέλεση φάουλ (3-2), για να κάνει το «Emirates» να εκραγεί από το ενθουσιασμό των οπαδών των Λονδρέζων.